ADATA, Birinci Çevreci Depolama Eserlerini Duyurdu: HC300 ECO ve UC310 ECO

ADATA, eserlerinin karbon ayak izini azaltma konusundaki sürdürülebilir etraf taahhüdünü, markanın birinci çevreci depolama eserleri serisini duyurarak başlatmış oldu. HC300 ECO harici sabit disk şoförü (HDD) ve UC310 ECO USB flaş belleği UFD), geri dönüştürülmüş plastikten oluşan dış yüzeyi ve FSC™ (Orman İdare Konseyi) tarafından onaylanmış materyallerle paketlenmesiyle, sürdürülebilir gelecek için yenilenebilir elektronik eserler konusunda atılan büyük bir adımı temsil ediyor.

Çok Taraflı Koruma

ADATA HC300 ECO ve UC310 ECO, ADATA eserlerinin ESG kavramlarına odaklanan serisinin öncüleridir. Materyaller olağanda hayat döngüsünü tamamladıktan sonra atık olarak atılır. Ancak bu aygıtların kasaları su damacanaları üzere PCR (Tüketim Sonrası Geri Dönüştürülebilen) materyallerden yapılmıştır. HC300 ECO’daki PCR materyallerin kullanımı karbon emisyonlarını %48’e kadar[3] azaltabilmektedir. Bu materyaller ayrıyeten tek bir yerden sağlanmaktadır, böylelikle eserin karbon ayak izi olabildiğince azaltılmaktadır.

Ek olarak, ADATA HC300 ECO ve UC310 ECO, karbondioksit emisyonlarını, atık suyu ve enerjiyi değerli ölçüde azaltan süreçlerle üretilen FSC™ sertifikalı etraf dostu kağıt gereçlerle paketlenmiştir.

Küçük Karbon Ayak İzi, Büyük Depolama İmkanı

ADATA HC300 ECO, 2 TB kapasitesinin yanında şık yeşil desenli, yalnızca 10.3mm kalınlığında ince bir kasaya sahiptir. HC300 ECO, sarsıntıdan kaynaklanan durumlarda özel şok muhafaza sistemi sayesinde oluşabilecek data kaybı ve hasarı önleyebilmektedir.

UC310 ECO, USB 3.2 arabirimine ve 256 GB kapasiteye sahiptir. Ayrıyeten kapaksız döndürülebilen tasarımı sayesinde USB konektörünü korumaktadır. UC310 ECO’nun Mayıs ayında çıkışı planlanmaktadır.

Hem HC300 ECO hem de UC310 ECO, ToGo akıllı yedekleme yazılımı sayesinde planlanabilen yedekleme ve gerçek vakitli bulut senkronizasyonu sağlar.

ADATA “Geleceği Yeniliyor” iken, sizleri de karbon izinizi azaltmaya davet ediyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)