Artık PlayStation 5’in Güç Işığının Parlaklığını Ayarlayabileceksiniz

PlayStation 5’in sistem güncellemesinin yeni versiyonunda (şu anda betada) konsolun güç ışığının parlaklığını ayarlama seçeneği de bulunuyor.

Standart ayar “Parlak” olarak belirlenmiş, lakin betaya katılanlar artık “Orta” yahut “Loş” seçenekleri ortasından da seçim yapabiliyor. Yeterlice karanlık bir ortamda oyun oynuyorsanız güç ışığı üzere ekstra ışıkların dikkat dağıtıcı olduğunu kabul etmek lazım, Sony güç ışığının parlaklığının kısılmasını sağlayarak bu bakımdan hoş bir adım atmış.

Bu betada diğer kimi yeni özellikler de bulunuyor. Örneğin Share Screen özelliğine imleç ve emoji yansıları eklenmiş durumda. Tam ekran modunda Share Screen seyreden iştirakçiler, sunucuya emoji halinde kutlamalar gönderebilecekler. İmleçler de izleyicilerin obje ve bölgelerini işaretleyebilmesini sağlayacak.

Dualsense denetimcisine gelen güncelleme ise ses özelliklerini geliştiriyor, artık kontrolcüdeki hoparlör daha yüksek ses verecek ve daha âlâ gürültü önlemeye sahip olacak.

PlayStation 5’in yeni sistem güncellemesi önümüzdeki aylarda genel olarak yayınlanacakmış ancak betada test edilen her özelliğin yayınlanan versiyonda olma mecburiliği yok olağan ki.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)