Dead Cells’in Dizayncısı Eski Stüdyosunu Gömdü

Sébastien Benard, Dead Cells’in geliştiricisi Motion Twin’in kurucu ortaklarındandı, stüdyodu çalıştığı 19 yıl içerisinde Dead Cells’i tasarlayarak ortaya harikulade bir oyun çıkarmıştı. 2000 yılının Mart ayında ise yeni bir stüdyo kurmak için kurucusu olduğu stüdyodan ayrılmıştı.

Motion Twin, bir yandan yeni bir projeye geçmek öteki yandan Dead Cells’i tertipli içeriklerle beslemek için Evil Empire isminde yeni bir stüdyo kurmuş ve Dead Cells güncellemelerini büsbütün bu stüdyoya bırakmıştı.

Geçen gün ise Motion Twin’den beklenmedik bir açıklama geldi ve oyuna gelecek olan 35 nolu güncellemenin son güncelleme olacağı, Dead Cells defterinin artık kapanacağı söyleniyordu. Beş yıl boyunca Dead Cells’e ek içerikler sağlayan Evil Empire’ın yeni maceralara atılacağı söylenmişti bu açıklamada.

Benard bunun üzerine oyunun resmi Discord sunucunda açıklamalar yaptı ve Motion Twin ile Evil Empire ortasında bu mevzuda ortak bir görüş olmadığını söyleyerek, güncelleme durdurma muahedesinin pek de dostça şartlarda gerçekleşmediğini ima etti. Ona nazaran Motion Twin’in kararı Evil Empire’ı da olumsuz etkilemiş durumda.

“Bence Motion Twin, Dead Cells ve Evil Empire’a karşı akla hayale gelebilecek en adice hareketi yaptı. Perde ardındaki gerçek durumu birinci elden görmüş biri olarak artık bunun bir modülü olmadığım için seviniyorum. Yapılan resmi açıklama büsbütün bir pazarlama saçmalığından ibaret, bu olay yansıtılandan büsbütün farklı şartlarda gerçekleşti.

Kurucusu olduğum eski stüdyonun böylesine açgözlü tiplere dönüşeceğini hayal bile edemezdim. Evil Empire’a gönülden muvaffakiyetler diliyorum, umarım orada çalışanlar bu ani ekonomik kesintiyi atlatabilirler.”

Demek ki işin içinde dışarıdan bilmediğimiz öbür şeyler varmış, Evil Empire’dan mevzuya dair daha ayrıntılı bir açıklama gelir mi, bekleyip göreceğiz bakalım.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)