Geçmişe Dönüş – Football Manager 1998/99!

Hayır, başlığı yanlış okumadınız. Evet Football Manager’da 1998-99 dönemini tüm heyecanıyla yaşayabilirsiniz. The Mad Scientist isimli bir FM içerik üreticisi her yıl şimdiki FM oyununa çok büyük bir emek harcayarak retro bir database yapıyor. Geçtiğimiz yıl bu 1992-93 dönemiydi. Bu yıl için bir oylama yapıldı ve 1 oy farkla (benim oyum) 1998-99 database için hazırlıklar başladı. Evvel erken erişim sürümü, sonra geliştirmeler derken şu an elimizde içerisinde TÜRKİYE ÜSTÜN LİGİ’nin de dahil olduğu harika bir yama var.

1998-99 dönemi Championship Manager’ın evrim geçirerek CM 3 ismiyle yepisyeni bir motora geçtiği döneme denk geliyor. Diego Armando Maradona’nın free agent olarak yer aldığı bu çok acayip oyunda sınırsız efsane parmaklarınızın ucunda. Fenerbahçe’de taze transfer sakatlık öncesi Elvir Baliç ile oynayabilirken, efsane Galatasaray takımı ve olağan ki Hagi sizleri bekliyor. Davor Vugrinec’i Trabzonspor formasıyla oynayabileceğiniz tek seçenek de yeniden bu yama! Şifo Mehmet ile Beşiktaş’a 2003 öncesi bir şampiyonluk kazandırmak isterseniz Kocaelispor’dan genç yetenek Ahmet Dursun’u almayı ihmal etmeyin derim. Lakin ligimizin bilinmeyen yıldızı muhakkak Sergen’li Oğuz Çetin’li takımıyla İstanbulspor.

Türkiye Ligi dışında o yılların her yanından yetenek ve efsane fışkıran ligi Serie A’da da türlü türlü grupla talihinizi deneyebilirsiniz. Fakat bilmeyenler için söyleyeyim o devirler Serie A bugünkü Premier League’nin 5 katı güce sahip yani random bir Bologna deplasmanında Signori tarafından paramparça edilmeniz oldukça muhtemel… Daha evvel 2003-04, 1985-86 ve 2001-02 üzere dönemleri oyuna ekleyen Mad Scientist’in elbet en ayrıntılı projesi 98-99 olmuş. Hoş haber yama gelişmeye devam ediyor.

En hoş havadisi ise sona bıraktım Mad Scientist ile birlikte çalışan bir yaratıcı bu yama için bir regen modu yarattı. Bu regen mod sayesinde yıllar ilerledikçe oyunda çıkan rastgele oyuncular yerine gerçek oyuncular çıkıyor. Yani yaklaşık 10 yıllık bir mesleğinizde Cristiano Ronaldo ve Messi’nin avrupayı domine ettiği periyoda tanıklık etmeniz hayli mümkün. Ayrıyeten daha ne olduğunu anlamadan Wesley Sneijder üzere wonderkidleri çıkar çıkmaz alma bahtınız da bulunuyor. Mad Scientist’in patreon adresine buradan , Twitter’ına ise buradan ulaşabilirsiniz. Tüm bu yamaların fiyatsız erişime açık olduğunu tekrar hatırlatıp, hepinize güzel cümbüşler dilerim. Umarım Rui Costa’yı siz de Fiorentina’dan kopartmazsınız…

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)