Helldivers 2’nin En Eğlenceli Özelliği Çıkışa Kadar Gizlenmiş

Helldivers 2, günümüz oyunlarının neredeyse tamamında karşılaştığımız “sorunlu çıkış günü” sendromunu yaşadı. Yeniden de süratli bir formda güncelleme alarak toparlayan oyun, şu sıralarda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Arrowhead, oyunun her daim artan aksiyon dozajını canlı tutmak için değişik bir sistem geliştirmiş.

Geçtiğimiz günlerde Playstation’ın resmi YouTube hesabına röportaj veren oyunun direktörü Sagar Beroshi, bir müddettir kapalı tuttukları bir sistemden bahsetmiş. Beroshi’nin sözlerine nazaran Helldivers 2, kendi DM’ine sahipmiş.

Arrowhead grubunun sık sık FRP oynadığını tabir eden Beroshi, Helldivers 2’ye de bu hissi yansıtmak istemiş. Bunun için de oyun içerisine “dungeon master” sistemi eklenmiş. Yani vakit zaman kimi Arrowhead geliştiricileri oyunlarınızı izleyerek hikayenizin gidişatını değiştirebiliyor.

“Oyun içerisinde FRP hissini vermek elbette kolay değil. Ama bu Helldivers 2 için planladığımız ve sahiden önemsediğimiz bir şey.”

Görünüşe nazaran oyunda vakit zaman devreye giren geliştiriciler, kümenizin içinde bulunduğu senaryoya nazaran tıpkı bir dungeon master üzere değişiklikler yapabilecek. O denli ki röportajdan evvel oyunu tecrübe eden Playstation takımının aldığı 500 kilogramlık bomba ikramı, oyunu takip eden bir geliştiriciden gelmiş.

Helldivers 2’yi oynadınız mı?

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)