Immortals of Aveum’un EA’ye Maliyeti 125 Milyon Doları Bulmuş!

Diablo 4, Starfield, Baldur’s Gate 3, Alan Wake II ve The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom üzere hepsi birbirinden sansasyonel oyunların olduğu bir yılı geride bıraktık. Bu kadar hareketli bir yılda ortaya sıkışmak durumunda kalan Immortals of Aveum ise, EA’e oldukça para kaybettirmiş.

Ağustos ayında çıkış yapan oyun önemli tenkitler almasa da (sevgili Onur Kaya kendisine 8 vermişti) , finansal manada önemli bir yıkım olmuş. Hatırlarsanız EA, oyunun bu başarısızlığının akabinde Ascendant Studios’un neredeyse yarısını işten çıkartmak durumunda kalmıştı. Bu başarısızlığı kıymetlendiren stüdyo CEO’su Bret Robbins, satışların düşüklüğünü “takvime” bağlamıştı.

  • Immortals of Aveum’un İmalcisi, İş Gücünün Yarısına Veda Ediyor

Fakat geçtiğimiz günlerde IGN’e konuşan eski bir Ascendant çalışanı, projenin baştan “lanetli” olduğunu söylemiş.

“Immortals, stüdyonun birinci projesi için oldukça abartılmış bir projeydi. Geliştirme maliyetleri 80 milyon doları buldu ve yanlış hatırlamıyorsam EA de pazarlama ve dağıtım için yaklaşık 40 milyon dolar bütçe ayırdı. Geliştirci grubun içerisinde değerli isimler vardı ama şu anki piyasada tek kişilik bir AAA shooter oyunu yapmak çok makus bir fikirdi.”

“İsmini vermeyen geliştirici”, Unreal Engine 5’i en tesirli halde kullanmaya çalışırken oyunu gereksiz uzattıklarını da söz ediyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)