Küresel Game Jam 2024’ün Akabinde…

Bol oyunlu, biraz gerilimli, çok yorucu, bir o kadar da eğlenceli bir Küresel Game Jam’in daha sonuna geldik! Organizatörler gündelik hayatın sonunu ve gerilimini üstümüzden atmamızı istemiş olmalı ki bu yılın temasını beni güldür olarak belirlediler. Bana sorarsanız başarılı bir seçimdi. Jam’in ruhuna uygun olarak saçma sapan ve deneysel mekanikler yapmaya müsait olması bir kenara gülüp biraz rahatlamaya gereksinimimiz var sahiden.

Dünyanın dört bir yanındaki merkezde birebir anda binlerce oyun geliştirildi ve pazar akşamı görücüye çıktı. Medya sponsoru olduğumuz ÜNOG Oyun Geliştiricileri Topluluğunun organize ettiği merkez de bunlardan birisiydi.

Bu sene ÜNOG’dan 250’den fazla geliştirici hibrit olarak katıldı ve toplamda 47 adet oyun ortaya çıktı. Kendi adıma ÜNOG gönüllülerine bu türlü bir aktifliği büsbütün fiyatsız olarak yaptıkları için teşekkür ediyorum. Sizleri de ortaya çıkan oyunları deneyip geliştiricilerine geri bildirim vermeye davet ediyorum. Kim bilir, tahminen sıradaki Surgeon Simulator ya da Harika Hot ya da Celeste bu yılın oyunlarının ortasından çıkar?

Bu ihtimali kaçırmamak ve “Ben bu oyunun game jam halini bilirim! Teheeeyyy!” diyebilmek ismine biz de önümüzdeki cumartesi günü Twitch kanalımızda bir yayın açacağız. Hepinizi kesinlikle bekleriz.

ÜNOG’dan çıkan oyunları Küresel Game Jam’in sitesinden görebilirsiniz. ÜNOG’un Discord’una katılıp oyun geliştirme serüvenine atılmak isterseniz de sizi şöyle alalım.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)