Resident Evil 4 Remake Satışları, 2 Günde 3 Milyonu Aştı

Capcom’un son yıllarda örnek alınabilecek atılımlarla çok başarılı bir periyot geçirdiğini söylemek mümkün. Bir yandan Monster Hunter serisini daha geniş kitlelerle buluşturdular, bir yandan öbür serilerine de hoş oyunlar eklediler, eklemeye de devam ediyorlar.

Öte yandan, Resident Evil serisini hem yeni oyunlar hem de tekrar üretimlerle zenginleştiriyor, cinsin en tanınan serisi olarak yerini perçinliyorlar. Bu noktada tekrar üretimler konusunda da ders niteliğinde işlere imza attıklarını da belirtmek gerek. Gerek Resident Evil 2 Remake, gerekse Resident Evil 4 Remake epey başarılı tekrar imaller. Bu durum, oyunculardan aldıkları geri dönüşlerle de teyit ediliyor. Olağan bir de satış dataları var; orada da çok yeterli bir performans sergilediklerini söylemek mümkün.

Capcom tarafından yapılan açıklamada; çıkışının akabinde geçen 2 günlük müddette Resident Evil 4 Remake’in satışlarının 3 milyonu aştığı belirtiliyor. Bu bilgi, oyunun çok uygun bir açılış yaptığını bir kere daha gözler önüne sermiş oldu diyebiliriz.

Serinin en çok satan oyunu Resident Evil 7’nin 11,7 milyon, onu takip eden Resident Evil 2 Remake’in de 11,2 milyon kopya sattığını göz önünde bulundurursak, Resident Evil 4 Remake tepeyi yoklayan bir oyun olabilir mi, ne dersiniz?

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)