Roblox Yapay Zekayla Anlık Çeviri Sistemini Oyuna Ekledi

Roblox oyuna oyuncuların yazdıklarını gerçek vakitli olarak öbür lisanlara çeviren yapay zeka dayanaklı yeni özelliği ekledi. Roblox takımı ileride de tıpkı yapay zeka teknolojisinin yardımıyla sesli konuşmaları da farklı lisanlara çeviri etmeyi planlıyor.

Yani artık oyunda iletilerinizi kendi dilinizde yazabileceksiniz ve bu bildiri oyun ortamında desteklenen rastgele bir lisana anında çevrilecek, böylelikle farklı lisanlara sahip oyuncular birbirleriyle kolay kolay irtibat kurabilecek.

Bu özellik TextChatService kullanan tüm Roblox tecrübelerini etkileyecekmiş.

“Almanya’daki bir kullanıcı sohbet penceresine iletisini Almanca olarak yazacak, İngilizce konuşan bir kullanıcı bu yazılanı İngilizce görürken Korece konuşan bir kullanıcı birebir yazıyı Korece görüp Korece yanıt verebilecek” diyor Roblox.

“Gelecekte Roblox kullanıcı tecrübesinin her bir modülünün şahısların anadillerine büsbütün çevrilmiş olarak sunulacağını öngörüyoruz, buna yapay zeka dayanaklı sesli sohbet çevirileri de dahil” demiş Roblox grubu.

Oyuncuların birbirleriyle rahatça bağlantı kurabilmesi için kusursuz bir özellik olmuş. Ayrıntıları Roblox’un blogunda okuyabilirsiniz.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)