Spilled!, Kickstarter Kampanyasında 12 Saatte Amacına Ulaştı

Her ne kadar son yıllarda 10 binlerce oyun çıkıyor ve haliyle takip etmesi zorlaşıyorsa da bağımsız üretimleri olabildiğince radarımda tutmaya çalışıyor, dikkatimi çekenler olduğunda da sizlerle paylaşmaya uğraş gösteriyorum. Bugün de bu türlü bir bağımsız üretim ile ilgili bir haber paylaşmak istedim.

Hani bazen “açıp biraz oynayayım da baş dağıtayım, rahatlayayım” dediğiniz oyunlar olur ya, Spilled! de bu tipten bir oyun olmayı hedefliyor. Ufak bir tekneyle yola çıkacak, denizleri temizleyecek, teknenizi geliştirecek, sonra daha geniş alanları temizleyecek ve yolunuza bu formda devam edeceksiniz.

İşte bu sempatik oyun için bir Kickstarter kampanyası başlatıldı. 10.000$ amacıyla yola çıkan oyun 12 saat içerisinde bu maksada ulaştı. Şu anda 15.801$ takviye toplamış durumda.

Bu durum beni sevindirdi. Bu oyunun gerisinde tek başına oyun geliştiren genç bir isim olduğunu bilince ve kendisinin öyküsüyle oyun ortasında bir bağ kurduğunu öğrenince sizler de benim üzere düşünebilirsiniz.

Oyunun geliştiricisi Lente, Hollandalı bir genç kız, şimdi 23 yaşında. Kendisi bir teknede büyümüş. Uzun müddettir oyun geliştirme ile ilgileniyormuş ama 2022’nin sonundan itibaren bu işin üzerine daha fazla düşmeye karar vermiş. Kendisine ufak bir tekne almış. Böylelikle hayat masraflarının düştüğünü ve bu sayede oyun yapma hayaline odaklanma imkânı bulduğunu söylüyor.

Annesiyle birlikte tekneyi yenilerken, petrol sızıntılarını bir tekneyle temizlediğimiz rahatlatıcı, etrafa hassas bir oyun geliştirme fikri gelmiş aklına ve “Spilled!” üzerinde çalışmaya başlamış. Bu oyunla kirlilik sorunu hakkında farkındalık yaratmayı ve öteki geliştiricilere misal oyunlar yapmak konusunda ilham vermeyi umduğunu söylüyor Lente. Umarım gayelerine ulaşır.

Moralimi bozan gelişmelerle dolu şu günlerde yüzümü bir nebze güldüren bir haber oldu, ben de sizlerle paylaşmak istedim sevgili Oyungezerler. Şayet siz de Lente’ye takviye olmak isterseniz, Steam sayfasına gidip oyunu istek listenize ekleyebilirsiniz.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)