Starfield’ın Büyük Yaması Betanın Akabinde Yayınlandı

Starfield’ın en yeni yaması iki haftadan kısa süren bir beta sürecinin akabinde PC ve Xbox Series için yayınlandı. Bu yama 100’den fazla yanılgı düzeltmesinin yanı sıra görsel iyileştirmeler ve fazlasını da içeriyor.

Starfield’ın 1.9.51.0 numaralı bu yaması, betadan tam sürüme geçerken PC’deki ekstradan bir çakılma sorunu da çözülmüş durumda.

Bu büyük yama öncelikle oyuncuların ömür kalitesini artıran özelliklere ve misyonlarda karşılaşılabilen yanılgılara odaklanmış. Örneğin bir karakola döndüğünüzde daha evvelce buldozerlenmiş şeylerin geri geldiği kimi durumlar düzeltmilmiş, gemilerle ilgili düzeltmeler yapılmış, birtakım meteorların oyuncuların gemilerini gittikleri her yere takip etmelerinin önüne geçilmiş. Sahiden de var bu türlü komik yanlışlar.

Ancak bu yamanın asıl yeniliği çeşitli görsel iyileştirmeler içeriyor olması. Çok sayıda dokunun geliştirildiği, aydınlatma ve gölgelerin daha da düzgün hale getirildiği söyleniyor yama notlarında. Ayrıyeten yeni geniş ekran dayanakları de eklenenler ortasında.

Starfield’a hala başlamadıysanız bu yamanın akabinde daha düzgün bir oyun tecrübesi sizi bekliyor diyebiliriz.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)