Şu An Resident Evil 9 Dahil 5 Resident Evil Oyunu Geliştiriliyormuş

Sektörün muteber sızıntı kaynaklarından, bilhassa de Resident Evil serisiyle ilgili verdiği başarılı bilgilerle tanınan Dusk Golem’in argümanına nazaran şu anda ortalarında Resident Evil 9’un da bulunduğu beş Resident Evil oyunu geliştirme kademesindeymiş.

Dusk Golem’in Discord’da paylaştığı bu bilgiye nazaran bu oyunlardan en az bir tanesi orijinal bir öykü anlatacakmış, öbürleri ise Capcom’un remake projelerine devam ettiği manasına geliyor.

Capcom son olarak Resident Evil 4’ün Remake versiyonuyla karşımıza çıkmıştı lakin seride yan oyunlar da dahil hala remake yapılması beklenen pek çok seçenek mevcut. Bu remakelerden ikisinin Resident Evil 5 ve Resident Evil 6 olduğuna kesin gözüyle bakılıyor, şayet en az bir remake daha varsa o da yan oyunlardan biri olmalı.

Burada şöyle de bir ayrıntı var. Capcom Resident Evil’ın yeni kuşak remake’lerine Resident Evil 2 ile başladı, 3 ve 4 ile devam etti. Ancak Resident Evil 1’e hala geri dönmedi.

1996 tarihli Resident Evil 1’in remake versiyonu 2002 yılında GameCube için hazırlanmıştı ve hala daha tüm vakitlerin en yeterli remake versiyonlarından biri olarak kabul ediliyor. Hasebiyle şayet Capcom’un üzerinde çalıştığı oyunlardan biri Resident Evil 1 ise o vakit remake’in remake’ini göreceğiz demektir 🙂

Bu remake’ler Capcom’a ticari açıdan da büyük muvaffakiyet sağladı, örneğin yakın tarihli Resident Evil 4 Remake’in satışları 6.5 milyona dayanmış durumda.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)