Ubisoft, Assassin’s Creed Red’in Mart 2025’in Sonuna Kadar Çıkacağını Söylüyor

Ubisoft’un çok sayıda oyun üzerinde çalıştığı malum. Firmanın kıymetli serilerinden Assassin’s Creed için geliştirilmekte olan oyunlar da buna dahil. AC Serisi için duyurulan çok sayıda oyundan birisi olan Assassin’s Creed Mirage geçtiğimiz yıl oyun severlerle buluşmuştu. Serinin bir sonraki oyunuysa Assassin’s Creed Red olacak. Natürel bu, projenin kod ismi olarak paylaşılan isim. Oyunun gerçek isminin ne olduğunun önümüzdeki aylarda duyurulmasını bekleyebiliriz.

Bunun öncesindeyse oyunun çıkış takvimi ile ilgili bir bilgi paylaşıldı. Ubisoft’un içinde bulunduğumuz mali yılın 3. çeyreğine ait mali durum toplantısında, AC Red’in bir sonraki mali yıl içerisinde çıkacağı açıklandı – ki bu Nisan 2024 ile Mart 2025 aralığında çıkacağı manasına geliyor. Tıpkı halde Star Wars Outlaws’un da 2024 bitmeden oyun severlerle buluşacağı açıklanmış durumda.

Şirketin kurucusu ve CEO’su Yves Guillemot, “2025 mali yılı için son derece umut verici bir tablonun olduğunu düşünüyoruz; buna Star Wars Outlaws’ın 2024’te piyasaya sürülmesi de dahil. Star Wars markasının yadsınamaz cazipliği göz önüne alındığında, bu marka için açık dünya tipinde birinci örnek olacak SW Outlaws’un oyun sanayisinde değerli bir kilometre taşı olacağını düşünüyoruz. 2025 mali yılı içinde çıkacak oyunlar ortasında uzun vakittir beklenen feodal Japonya cihanında geçen Assassin’s Creed Codename Red de bulunuyor” diyerek paylaşıyor bu bilgileri.

Önümüzdeki aylarda her iki oyunla ilgili olarak daha ayrıntılı bilgiler paylaşılacağı da aktarılmış. Merakla bekliyoruz, yakından takipteyiz.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)