Xbox, Geleceğe Dair Vizyonunu Gelecek Hafta Düzenleyeceği Bir Aktiflikle Açıklayacak

Son birkaç gündür Microsoft cephesinden gelen söylentiler bilhassa de Xbox oyuncu topluluğunda kahır yaratmış durumda. Bunun sebebi de birinci başta Hi-Fi Rush ile başlayan “oyun PlayStation ve Nintendo’ya gelecek” söylentilerinin yerini “Xbox artık exclusive oyunlardan vazgeçiyor, Starfield dahil birçok oyun başka platformlara gelecek” söylentilerinin almış olması.

Bahsi geçen oyunlar ortasında Starfield’dan Indiana Jones and the Great Circle’a, Halo oyunlarından Gears of War’a kadar pek çok kıymetli isim var. Bu söylentiler gerçek çıkarsa bu da Microsoft’un Xbox konsollarının marka bedelini düşürerek büsbütün yayıncılık istikametine odaklanacağı manasına gelecek.

Buna nitekim de çok büyük reaksiyonlar var, bilhassa de Xbox içerik üreticileri Microsoft’un bu türlü bir atılım yapmasının çok büyük bir yanılgı olacağı görüşünde.

Phil Spencer bu sabaha karşı bir tweet atarak “Sizleri dinliyor ve duyuyoruz. Gelecek hafta Xbox’ın geleceğine dair vizyonumuzu paylaşacağımız bir aktiflik düzenleyeceğiz. Beklemede kalın” dedi. Artık buradaki “sizleri dinliyor ve duyuyoruz” kısmı kıymetli, bu da yansıları dikkate aldıklarını gösteriyor. Bir ihtimal bu reaksiyonlar üzerine gelecek planlarında revizyona gidilmiş olabilir. Bu dakikadan sonra çok da fazla spekülasyon yapmaya gerek yok, sonuçta net biçimde vizyonlarını açıklayacaklar.

Yalnız şayet geri adım attılarsa bu da Microsoft’un bu ortalar proaktif değil reaktif kararlarla ilerlemeye çalıştığını gösterecek. Görünüşe nazaran Phil Spencer da tam olarak ne yapmaları gerektiğine karar verebilmiş değil ve daha çok savunma yapar bir konumda buluyor kendisini.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)