Ali Koç, Fenerbahçe’nin şampiyon olacağına inanıyor

Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç, dönem sonunda şampiyon olacaklarına inandığını belirterek, taraftarlara dayanak davetinde bulundu.

Kalamış’taki Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen Yüksek Divan Heyeti toplantısında açıklamalarda bulunan Koç, şampiyonluk yolunda baskı ve gerginliğin azaltılması gerektiğini belirtti.

Futbol kadrosunun bu dönem elde ettiği değerli istatistikleri paylaşan lider Koç, “Mücadele ettiğimiz her kulvarda kuvvetli bir inanç ve disiplinle yolumuza emin adımlarla ilerliyoruz. 23 hafta prestijiyle 60 puanla kulüp tarihinin en yüksek puanına ulaştığımız dönemi yaşıyoruz. 2023-2024 döneminde Avrupa’nın 5 büyük ligi dahil olmak üzere 100 gole ulaşan birinci ekip olduk. Bizden sonra Bayer Leverkusen geliyor. Bunun üzere çok istatistik var. Yalnızca bu iki istatistik bile ekibimizin maksadına büyük bir inançla yürüdüğünün ispatıdır.” tabirlerini kullandı.

Teknik yönetici İsmail Kartal’ın başarısına da vurgu yapan Ali Koç, şöyle devam etti:

“Transferde süratli davrandık”

Fenerbahçe Kulübü Lideri, orta transfer devrinde eksik bölgelere destek için süratli davrandıklarını tabir etti.

Ligin birinci devresinde savunmada eksiklik yaşadıklarını hatırlatan Koç, “Gerek dönem başında gerekse de orta transfer periyodunda süratli davrandık. Devre ortasında Bonucci ve Krunic’i takıma kattık. Krunic, İsmail hocamızın uzun müddettir istediği bir oyuncuydu. Çok daha değerliye gelebilirdi ancak devre ortasında 3 milyon avronun altında bir transfer oldu. Bonucci’yi liderlik karakteri ve son döneminde şampiyonluğa oynama dileği nedeniyle çabuk getirdik. Stoper durumunun şiştiğini düşünenler olabilir lakin unutmayın ki Nordsjaelland deplasmanına stopersiz çıkmıştık. Bir ekibin 5 stoperinin 4’ünün sakatlanması da olsa olsa Fenerbahçe’nin başına gelebilecek bir talihsizlik.” diye konuştu.

Milli futbolcu Çağlar Söyüncü’nün transfer sürecinde büyük fedakarlık yaptığını anlatan Koç, “Kendisiyle görüştüğümüzde, neredeyse kapatılması imkansız bir finansal fark vardı. O denli bir noktaya geldik ki masadan çekildik. Sonrasında daha evvel karşılaşmadığımız bir şey yaşadık. Çağlar yalnızca 4 ay Fenerbahçe’de oynamak için Atletico Madrid’den alacağı olan imza parasının büyük bir kısmından feragat etti. Milyon avro düzeyinde bir bedelden vazgeçti. Kendisine bu fedakarlığı için teşekkür etmek istiyorum. Selahattin Baki de Madrid’e gidip bu transfer için kamp kurdu, ona da teşekkür ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Ali Koç, yalnızca futbolda değil, tüm branşlarda tepe uğraşı verdiklerinin de altını çizerek, şunları kaydetti:

“Başkanımız Aziz Yıldırım’ın başlattığı dünyanın en büyük spor kulübü misyonunu bizler de sürdürdük ve inşallah bu ebediyen devam eder. Olimpiyat kotaları, madalyalar ve kupalarla bunun karşılığını alıyoruz. Şimdiye kadar 6 atletimiz kota aldı, 4 atletimizin da voleybol kadrosuna gideceğini düşünürsek bu sayıyı 10 olarak belirtebiliriz. İnşallah Fikret Çetinkaya’nın söylediği 25 kotaya da ulaşabiliriz. Önümüzdeki hafta çok hoş haberimiz olacak. Bir kota daha geleceğine inanıyorum. Bu branşların hiçbir geliri yok, dayanaklara gereksinimimiz var. Her geçen gün bu alanlardaki muvaffakiyetlerin sayısı artıyor. Basketbol, kürek, yelken fark etmeksizin her branşta tepe gayreti veriyoruz. Her vakit dorukta olmayabiliriz lakin her vakit tepe çabası içindeyiz. Dünyanın en büyük spor kulübü mottomuz yalnızca bir slogan değil, hakikattir. Rakiplerimiz ortasında futbol dışındaki branşlarda yarışmacı ve her alanda tepeyi hedefleyen öteki bir kulüp yok. Bu büyük muvaffakiyetin ardında emeği geçen idare şurası üyelerini, teknik takımları ve atletleri kutlamak istiyorum.”

Milli voleybolcu Melissa Vargas’ın sarı-lacivertli kadroya döneceği haberini de paylaşan Koç, şöyle konuştu:

“Güzel bir haber paylaşmak istiyorum. Melissa Vargas dönemin birinci yarısını Çin’de oynuyor, sonra buraya dönüyor. Ancak bu sene gelebilmesi için Çin takımının final serisini 3-0 bitirmesi gerekiyordu. Bundan kuşkumuz yoktu. Ekibi 55 maçtır yenilmemişti, set bile vermemişti. Lakin 55 maç sonra birinci sefer kaybettiler. Final serisi 4 maça uzamak durumunda kaldı. Bu sebeple de lisansını yetiştirmemiz imkansız hale gelmişti. Fakat ağır uğraşlar sonucunda Vargas’ın grubumuza döneceğini de buradan paylaşmak istiyorum. Gerekli müddette lisans süreçleri tamamlandı. Kendisi yeni yeni oynamaya başladı. Ona en gereksinimimiz olan periyotta bize katkı sağlayacak. Olağan ki bunun bir maliyeti oldu. Bu maliyeti karşılama konusunda dayanak veren sponsorlara teşekkür ediyorum.”

(Sürecek)

Kaynak: AA / Spor

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)