Anelka’dan Denizli’de kaçan şampiyonlukla ilgili itiraf! Daum’un yaptıkları ortaya çıktı

Türkiye’de Fenerbahçe forması giyen dünyaca ünlü eski futbolcu Nicolas Anelka, Haber Global’e açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe’deki günlerini anlatan Anelka, 2006’da Denizli’de kaçan şampiyonlukla ilgili çarpıcı itiraflarda bulundu.

İşte Anelka’nın açıklamaları:

“ŞAMPİYONLUK İSTEDİM”

“Şampiyonlar Ligi amacı olduğu ve güzel bir maksadı olduğu için hiç düşünmeden Fenerbahçe’nin teklifini kabul ettim. Türkiye’de futbolda teknik tarafın çok kuvvetli olduğunu da düşünüyordum. Tereddüt bile etmedim. Fenerbahçe’yi şampiyonluk yaşamak için istedim.

“YEDEK KALDIĞIMA ÇOK ŞAŞIRDIM”

O maçta Daum’un Nobre’yi tercih etmesine şaşırdım, beklenmedik bir karardı. Şampiyonluğun gitmesinde de bunun tesiri var. Maçtan bir gün evvel Fransa Ulusal Kadrosu takımı açıklandı, o takımda yoktum. Hoca da bundan etkileneceğimi düşündüğü için bu türlü bir karar aldığını düşünüyorum. Hepimizin beklentisinin bilakis sürpriz bir tercihti. Nobre de âlâ bir golcüydü fakat yeni sakatlıktan çıkmıştı. Bu yüzden sürpriz olmuştu.

“EN UYGUN 10 NUMARA ALEX”

Alex’le saha içinde çok yeterli vakit geçirdik. Oynadığım en yeterli 10 numaraydı. Çok özel bir oyuncuydu. Oyun görüşü, frikikleri çok özeldi.

“AZİZ YILDIRIM BASKIYI DENETİM EDERDİ”

Aziz Yıldırım’la çok kişisel bir irtibatımız olmadı. Kendisini bir lider olarak sert bir mizacı vardı. Fakat saha içi ve dışında ne yaptığını yeterli bilirdi. Bilhassa büyük maçlardan evvel baskıyı çok âlâ denetim ederdi. Futbolculara nasıl davranacağını çok âlâ bilirdi. Fenerbahçe için âlâ bir liderdi.

“YAYINCI KURULUŞ ÇOK PARA İSTEDİ, BELGESELDE VEREMEDİK”

Türkiye’yi ve Fenerbahçe’yi çok seviyorum. Yayıncı kuruluş belgeselimde kullamnacağı maçların manzaraları için çok para talep etti. Şok olduk. Stattaki maçlardan imajlar bilhassa büyük kadrolara karşı attığım goller… Çok üzüldüm. Türkiye’nin ve Türk futbolunun daha fazla gözükmesini istedim ancak yayın haklarını elinde bulunduran kurum çok para istedi.

“ARDA VE FERDİ GİTMELİ”

İki ismin de kendilerini test etmeleri için yurtdışına gitmelerini tavsiye ederim. Tahminen planları ortasında büsbütün Fenerbahçe’de kalmak vardır. Asla Türk futboluna saygısızlık etmek istemem fakat yurtdışında değerli kulüplere gitmeliler. Daha sonra tekrar Fenerbahçe’ye de dönebilirler.”

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)