Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Bayan Futbol Kadrosu Şampiyon Oldu

Turkcell Bayan Futbol Üstün Ligi play-off finalinde Fenerbahçe Petrol Ofisi’ni uzatma kısmı sonunda 4-2 yenen Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET, şampiyonluk kupasını aldı.

Alsancak Mustafa Denizli Stadı’ndaki müsabakanın akabinde sevinç yaşayan Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET’li atletler, coşkularını kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlarıyla paylaştı.

Sahada oluşturulan platformda yapılan merasimde maçın hakemlerine plaket, finalist Fenerbahçe Petrol Ofisi’ne şilt, futbolcularına ve teknik heyetine madalya verildi.

Fenerbahçeli oyuncuların ve taraftarların alkışlarıyla platforma çıkan Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET’li futbolcular, birinci evvel madalyalarını aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Lider Vekili Nüket Küçükel Ezberci ile Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, şampiyonluk kupasını merasime kedisiyle çıkan Selda Akgöz ve Daria Apanashchenko’ya verdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET’li futbolcular daha sonra kupayı kaldırdı.

Erkan: “Kadınların toplumsal hayatta daha güçlü temsiline inanıyoruz”

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, yaptığı açıklamada, 20 yıldır Türk sporunun her alanında var olmaya itina gösterdiklerini bildirdi.

Kadın futboluna verdikleri takviyeden ötürü memnun olduklarını belirten Erkan, şunları kaydetti:

“Bu doğrultuda fırsat eşitliğine, bayanların toplumsal hayatta daha güçlü temsiline inanıyoruz. Her alanda yürüttüğümüz ‘Toplumsal Eşitlik Hareketi’ ile bayanların sporda da varlığını güçlendirmek için takviyelerimizi sürdürüyoruz. Onların muvaffakiyetlerini görmek hepimizi gururlandırıyor. Dönem boyunca bayan futbolcuların vermiş olduğu çabadan ötürü kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle Turkcell Bayan Futbol Muhteşem Ligi’nde finale kalan iki kadrosu da tebrik ediyor, Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET’i şampiyonluk muvaffakiyetinden ötürü gönülden kutluyorum.”

Kaynak: AA / Spor

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)