Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin: ‘Üst üste maç kazanmak çok önemlidir’

Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, Beşiktaş galibiyetinin akabinde, “Ben yalnızca birinci yarıda ekibime hamasetli olmalarını söyledim. Bunun ikinci yarıda yaptılar. 3 tane gol atarak hoş bir maç kazandık. Türkiye ligi çok sıkıntı bir lig, üst üste maç kazanmak çok önemlidir” dedi.

Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, 3-2 kazanılan Beşiktaş maçının akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Şahin, “Maçı kıymetlendirecek olursak birinci yarı ve ikinci yarı oldu. Birinci yarı istediklerimizi yapamadık, bugün ekipte birinci yarı istenilen olmadı. Beşiktaş’ın farklı bir oyunu vardı. Birinci yarıdan sonra daha yürekli oynamamız gerektiğini söyledik. Süratli goller attık, Beşiktaş üzere büyük bir ekibe karşı defans yaptık. Ayaklarımız yere basarak devam edeceğiz. Ben Antalyaspor‘u ligde 7 ile 5. sırayı zorlayacak bir grup olarak görüyorum. Biz elimizden geldiği kadar en yüksek sırada bitirmek istiyoruz. 2 maç kazandık, bundan evvel de neler konuşulduğunu biliyoruz. Çok büyük bir ekibi yendik, sakin bir formda işimize devam edeceğiz. Maç kazanmadığımızda işimize baktığımız üzere kazandığımız vakit da işimize bakacağız. Birinci yarı tahlil edilmelidir, oyun hoşuma gitmedi. Kimi maçlar çok âlâ oynuyoruz, ikinci yarı gerçek oyunu oynadık. Yavaş yavaş istediğimiz yere geliyoruz, oyuncularım da bunun farkındalar. Ulusal kadroya gitmesi olası 3 oyuncumuz var, hem Antalyaspor hem de oyuncularımız için en hakikat kararı vereceğiz. Oyuncularımın da kararı benim için önemlidir” diye konuştu.

“3 tane gol atarak hoş bir maç kazandık”

İlk yarıda baskıya çıkamadıklarını tabir eden Şahin, “Ben yalnızca birinci yarıda ekibime yürekli olmalarını söyledim. Bunu ikinci yarıda yaptılar. 3 tane gol atarak hoş bir maç kazandık. Türkiye ligi çok güç bir lig, üst üste maç kazanmak çok kıymetlidir. Maçlara daha özgüvenli giriyorsun, bunlar göz gerisi edilemez. Bizim grubumuz sıkıntı günler geçirdi, onlarla ne kadar gurur duysam azdır. Acılar yaşadık, her idmandan sonra oyuncularım hastaneye Naldo’nun yanına gitti. Biz grubumuza sahip çıktık, güzel gidiyoruz. Makûs günler umarım ardımızda kalır, oyuncularımı yürekten tebrik ediyorum. Ankaragücü güç bir rakip, yarın sabahtan itibaren bunu düşüneceğiz. Burak abi benim mesleğimde çok kıymetli bir insan, kendisinin çok başarılı olmasını istiyoruz. Türk futboluna çok katkı sağlar, hepimiz en hakikat biçimde işimizi yapacağız” açıklamasında bulundu. – ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)