Bayan futbolcu Nevide Çiçek, dizi setlerine transfer oluyor

Uzun yıllardır yeşil alanda top koşturan 23 yaşındaki futbolcu Nevide Çiçek, tıpkı vakitte oyunculuk, modellik ve sunuculuk yapıyor. Lübnan’da düzenlenen Miss Tourism University isimli hoşluk müsabakasında da Türkiye’yi temsil eden ve 4. olan Çiçek, şimdideler dizi setlerine girmek için hazırlıklara başladı. Yakında ekranlarda yer alacak olan Nevide Çiçek, hayatını, hobilerini, futbol mesleğini ve gayeleri anlattı.

“HERKES OYUNCU OLAMAZ”

İzmir doğumlu olduğunu belirten Nevide Çiçek, “Oyunculuk, ve sunuculukla ilgileniyorum. Daha evvel Lübnan’da düzenlenen Miss Tourism University isimli hoşluk yarışında Türkiye’yi temsil ettim. Dünya çapında bir müsabakaydı ve Türkiye’ye 4.’lük getirdim. Müsabakada Miss Best Body kraliçesi seçildim. Artık hoş bir projeye adım attım ve bunun için çok memnunum. Bence herkes oyuncu olamaz zira oyunculuk kolay görünen ancak asla kolay olmayan bir meslek… Ezber gerektiren bir meslek, ezberi ve diksiyonu hoş olan, eğitimi olan bireyler fakat oyuncu olabilir. Bir de tabi ki sevdiği bir meslekse başarılı olabilir” diye konuştu.

“DEMET ÖZDEMİR’İ ÖRNEK ALIYORUM”

Oyunculuğa artık önemli manada adım attığını tabir eden Çiçek, “Bunun için çok efor sarf ettim. Hedeflerim çok yüksek ve hoş yerlerde olmak istiyorum. Bunun için de eğitimlerime devam ediyorum. Ne kadar eğitimim olsa da, diksiyonum hoş olsa da, uygun mimik yapıyor olsam da daha yeterli yerlerde olmak için kendimi geliştirmem ve elimden geleni yapmam gerekiyor. O bakımdan eğitim her açıdan benim için çok değerli. Türk oyuncular ortasından örnek aldığım isimler var. Bunlardan biri Demet Özdemir, erkeklerden ise Çağatay Ulusoy” dedi.

“FUTBOLUN ERKEK İŞİ OLMADIĞINI GÖSTERDİK”

Tüm bunların yanında ayrıyeten futbolcu olan Çiçek, futbol mesleğinden de bahsetti. Çiçek, “Futbolla neredeyse 6 yıldır ilgileniyorum. Futbola olan merakım ortaokulda başladı ve devam ediyor. Zoru başarmayı seviyorum. Futbol da benim için güç bir meslekti. Hele ki bayanlar için daha sıkıntı. Ben de o zoru başarmayı sevdiğim için ilgim o denli gelişti ve daha sonrasından benim için futbol olmazsa olmaz oldu. Herkes futbola ‘erkek işi’ diyor lakin biz bayanlar aslında futbolun yalnızca erkek işi olmadığını gösterdik. Zira futbolu erkeklerden daha güzel oynayan başarılı bayanlar var” tabirlerini kullandı.

“OYUNCULUK DAHA ZOR”

Oyunculuk ve futbolculuğun da sıkıntı olduğunu belirten Çiçek, kelamlarına şöyle devam etti: “İki mesleği birbiriyle kıyaslayacak olursak oyunculuk daha sıkıntı. Zira daima ezber gerekiyor ve diksiyonun hoş olması lazım lakin futbolda o denli değil futbolda yalnızca yeteneğin olması ve süratli olman lazım. Oyunculukta önemli manada ilerlersem futbolu tekrar bırakmam. Futbol benim için olmazsa olmazlardan biri… Yalnızca hobi olarak ilgilenirim ve boş vakitlerimde maçlara giderim. Bundan 5 sene sonra kendimi herkes tarafından çok sevilen, sayılan ve hayallerini gerçekleştirmiş bir oyuncu olarak görüyorum.”

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)