Beşiktaş Asbaşkanları TFF Lideri ile toplantı yaptı

Beşiktaş‘ta asbaşkanlar Mete Vardar ve Onur Göçmez, bugün TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ile 2.5 saate yakın bir toplantı gerçekleştirdi. Daha sonra Türkiye Kupası çeyrek ve yarı final kura çekimine katılan Vardar ve Göçmez, kuranın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Türkiye Kupası’nı çok önemsediklerini belirten Mete Vardar, “8 Muhteşem Lig grubu çeyrek finalde bir ortadayız. Hepsi birbirinden bedelli, hepsi kıymetli kulüpler. Biz Konyaspor ile eşleştik. Maç İstanbul’da oynanacak. Mesken sahibi biziz, onları en yeterli halde ağırlayacağız. İnşallah yeterli bir futbol olur. Biz Beşiktaş olarak Türkiye Kupası’nı çok önemsiyoruz. Bundan evvel 10 sefer kazandık. Bu sene inşallah 11’inci kupamızı kazanmak istiyoruz. Her maç kıymetli. Önceliğimiz Konyaspor maçını düzgün, seyir zevki yüksek bir futbolla kazanıp, yarı finale kalmak istiyoruz” halinde konuştu.

Yarı finale kalmaları halinde Fenerbahçe ile eşleşebilecekleri hatırlatılan Vardar, “Fenerbahçe de olabilir, Ankaragücü de olabilir. Herkes bundan sonra değerli, kıymetli kulüpler. Yarı finalde birinci maçı dışarda, ikinci maçı alanımızda oynayacağız. Güzeli diyelim” diye konuştu.

“TÜRK FUTBOLU VE YARINLARIMIZ İÇİN HOŞ BİR TOPLANTI OLDU”

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi ile 2.5 saate yakın bir toplantı gerçekleştirdiklerini ve bu toplantıda birçok mevzuyu masaya yatırdıklarını belirten Mete Vardar, “Mehmet liderle 2.5 saate yakın görüştük. Daha da uzun sürebilirdi. Yalnızca Beşiktaş ile ilgili değil, Türk futbolunun gelişmesi noktasında itimat eksikliği olduğunu tabir ettik. Beşiktaş’ımızı burada temsil ediyoruz lakin birebir vakitte taraftarız. Taraftarımızın taleplerini biliyoruz. Konutlarımızda de daima Beşiktaş konuşuluyor. Bir bağlantı oluşturmamız lazım. Biz bugün bir başlangıç olduğunu ve 2.5 saat kıymetli bir toplantı yaptığımızı düşünüyoruz. Bütün bahisleri, yalnızca Beşiktaş ile ilgili değil, Türk futboluyla ilgili hususları lisana getirdik. Sayın lider da bunların hepsini not aldı. Değerlendireceğini, önemsediğini söyledi. Bunun daima bir arada takipçisi olacağız. Şu anda Türk futbolunun genel konusu, inanç eksikliği. Yalnızca TFF ile kulüpler ortasındaki bağlarda değil, genel olarak bir inanç eksikliği var. Herkesin birbirine karşı bir inanç eksikliği oluşmuş durumda. Çok hoş bir kelam var. Bir insanın gelebileceği en büyük mertebe, muteber insan olmaktır. Biz bunların üzerinden de çok sohbet ettik. Yalnızca sportif hususlar değil, toplumsal, insani, ahlaki mevzularla ilgili birçok mevzuyu gündeme getirdik. Yüzlerce unsur var, tek tek saymayayım. Semih’in boynuna dirsek atılması, Pendikspor maçında 45 metre ileriden taç atılması, Sivasspor maçındaki penaltı üzere yüzlerce mevzu var. Bunların hepsini değerlendirdik. Kendisi de Beşiktaş Kulübü’ne uzak olmadığını tabir etti. 2.5 saat çok olumlu, Türk futbolu ve yarınlarımız için hoş bir toplantı oldu. Biz de Beşiktaş olarak yalnızca taleplerimiz için değil, Türk futbolunun gelişmesi için var gücümüzle çalışacağımızı söz ettik. Bilhassa Hasan Arat lider ve 13 kişilik idare konseyi, bizim şimdi ikinci ayımız. Çok kıymetli olduğumuzu, Türk futboluna gelecekte çok büyük katkılarımız olacağını düşünüyoruz. İrtibatın çok değerli olduğunu düşünüyoruz. Bugün bir başlangıçtı” tabirlerini kullandı.

ONUR GÖÇMEZ: AMAÇLARIMIZ KUPAYI ALMAK VE LİGİ EN GÜZEL DÜZEYDE KAPATMAK

“EĞER İRTİBATLA BU SORUNU ÇÖZEMEZSEK, FARKLI FORMÜLLERİN OLDUĞUNA DA İNANIYORUZ”

İletişime kıymet verdiklerini söyleyen Göçmez, kelamlarını şöyle noktaladı:

“İletişim sanattır. Biz Beşiktaş topluluğunu temsil ediyoruz. Biz irtibata inanıyoruz. Şayet bağlantıyla bu sorunu çözemezsek, farklı prosedürlerin olduğuna da inanıyoruz. Ancak sonuç itibariyle irtibat, insanlara hürmet duymak, bu sevgiyi ortaya koymak ve inancı ortaya koymanın kıymetli bir temel olduğunu düşünüyoruz. Biz büyük bir topluluğuz. Türk futbolunun en kıymetli camialarındanız. Bir şeyleri temsil ederken, o duruşu sergilememiz lazım. O yüzden biz bugün buradayız. Gerekli notlarımızı ilettik. Bundan sonra da adalet ve eşitlik kapsamında hoş şeyler olacağına inanıyoruz.”

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)