Beşiktaş ve TÜMOSAN Konyaspor, Ziraat Türkiye Kupası’nda şampiyonluk için uğraş edecek

Ziraat Türkiye Kupası‘nın çeyrek finalinde karşılaşacak Beşiktaş ile TÜMOSAN Konyaspor‘un yöneticileri, kupayı kazanmak istediklerini söyledi.

Beşiktaş Kulübünün asbaşkanları Mete Vardar ve Onur Göçmez ile TÜMOSAN Konyaspor Asbaşkanı Oktay Dalkıran, Türkiye Futbol Federasyonunun Riva’daki Hasan Doğan Ulusal Kadrolar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen kura çekimi sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Trendyol Üstün Lig’deki 8 kıymetli grubun Ziraat Türkiye Kupası‘nda çeyrek finalde yer aldığını belirten Mete Vardar, kupada eşleştikleri Konyaspor’u en uygun halde ağırlayacaklarını tabir etti.

Türkiye Kupası‘nı çok önemsediklerinin altını çizen Vardar, “Kupayı bundan evvel 10 defa kazandık, 11. kere müzemize götürmek istiyoruz. Her maç kıymetli. Konyaspor maçını yeterli bir futbolla kazanıp yarı finale yükselmek istiyoruz. Muhtemel yarı finalde MKE Ankaragücü de gelebilir, Fenerbahçe de gelebilir. Hepsi pahalı finaller. Yarı finalde birinci maçı deplasmanda ikinci maçı konutumuzda oynayacağız. Güzeli olsun.” sözlerini kullandı.

“Mehmet Büyükekşi’yle yalnızca Beşiktaş ile ilgili değil, Türk futboluyla ilgili konuştuk. Aşikâr hususlarda itimat eksikliği olduğunu söyledik. Biz burada Beşiktaş’ı temsil ediyoruz lakin tıpkı vakitte taraftarız, taraftarların taleplerini biliyoruz. Konutlarımızda de Beşiktaş konuşuyoruz. İrtibat oluşturmamız lazım. Çok bedelli bir toplantı yaptığımızı düşünüyoruz. Türk futbolundaki hususları gündeme getirdik. Sayın lider da bunları not aldı, değerlendireceğini söyledi. Türk futbolunun genel konusu itimat eksikliği. Yalnızca sportif değil, toplumsal bahislerle ilgili de konuştuk. Semih Kılıçsoy’un boynuna dirsek atılması, Pendikspor maçında 45 metre ileriden taç atışı kullanılması, Sivasspor maçındaki VAR hakeminin müdahalesi üzere yüzlerce husus var. Kendisi bize Beşiktaş Kulübüne uzak olmadığını söz etti. Türk futbolu için, yarınlarımız için hoş bir toplantı oldu. Hasan Arat liderimiz ve 13 kişilik idare konseyimizin ikinci ayı. Türk futboluna büyük katkılarımız olacaktır. Onur Göçmez asbaşkanımızla birlikte TFF münasebetlerini biz yöneteceğiz. Bugün bir başlangıçtı ve kıymetli olduğunu düşünüyorum.”

Onur Göçmez: “Bizler Beşiktaş’ın adamıyız, Türk futboluna yarar sağlamak istiyoruz”

Onur Göçmez ise çeyrek final prestijiyle güç ya da kolay kura olmadığına dikkati çekerek, “Konyaspor kıymetli bir topluluk. Maçın içeride ya da dışarıda olmasının ehemmiyeti yok. Kupa maçları güç olur. Beşiktaş da eski köklerine dönen bir yapılanma içinde. Bizim için hem lig hem de kupa yine başlıyor. Amacımız kupayı almak, ligde de en yeterli düzeyde olmak. Bugün federasyon liderimize VAR’la ilgili sorunlardan, önemli problemler olduğundan bahsettik. Bu mevzuya değinilmesi gerektiğini söz ettik. Bizler Beşiktaş’ın adamıyız, Türk futboluna yarar sağlamak istiyoruz. Tek istediğimiz adalet ve eşitlik. Bundan sonra her şeyin çok daha âlâ olacağına inanıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Federasyonla bağlantı kurarak meseleleri çözmek istediklerini de vurgulayan Göçmez, şöyle devam etti:

“Mete liderimizin söylediği üzere bağlantı sanattır. Biz Beşiktaş topluluğunu temsil ediyoruz. Bağlantıya inanıyoruz. Şayet irtibatla bu sorunu çözemezsek farklı yolların olduğunu da biliyoruz. Bağlantı, insanlara hürmet duymak ve sevgiyi ortaya koymanın değerli bir temel olduğunu düşünüyoruz. Biz Beşiktaş olarak büyük bir topluluğuz, Türk futbolunun da en kıymetli camialarındanız. Bir şeyleri temsil ederken bu duruşu sergilemek lazım. Gerekli notlarımızı ilettik. Bundan sonra da adalet ve eşitlik kapsamında hoş şeyler olacağına inanıyoruz.”

Oktay Dalkıran: “İnşallah Beşiktaş’ı eleyerek kupada keyifli sona ulaşacağımıza inanıyorum”

TÜMOSAN Konyaspor Asbaşkanı Oktay Dalkıran, kurada Beşiktaş ile eşleşmelerini kıymetlendirdi.

Ligde aldıkları son galibiyetle kulüp olarak kenetlendiklerini lisana getiren Dalkıran, “Ara transfer periyodunda yaptığımız desteklerle pozisyonumuzu üst taşımak istiyoruz. Kupada rakibimiz olan Beşiktaş ile ligde de oynayacağız. Hoş maçlar olacağını düşünüyorum. Türkiye Kupası herkesi heyecanlandıran bir tertip. İnşallah Beşiktaş’ı eleyerek kupada keyifli sona ulaşacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

Süper Lig’deki pozisyonları hakkında da konuşan Dalkıran, şunları aktardı:

“Ligde sondan bir üst sıradayız. Fakat tüm kadrolar puan olarak birbirine çok yakın. Alınacak seri galibiyet yahut yenilgiler, sıralamayı değiştirecektir. Bizim öncelikli maksadımız Harika Lig’de üst sıralara çıkmak. Türkiye Kupası da amaçlarımız ortasında kıymetli bir yere sahip.”

Çeyrek finalde Galatasaray ile karşılaşacak VavaCars Fatih Karagümrük’ün İdare Heyeti Üyesi Muhammet Ali Bahar da, her iki kulvarda gayrete devam edeceklerinin altını çizerek, şunları söyledi:

“Türkiye Kupası’nda Galatasaray ile eşleştik. Kupayı kazanmak istiyorsanız, Galatasaray’ı yeneceksiniz. Biz Karagümrük olarak ligde ve kupada elimizden gelenin en düzgününü yaparak inancımız ve çabamızla yolun sonuna kadar yürüyeceğiz. Biz rakip ayırt etmiyoruz. Bu armanın olduğu yerde çaba sonuna kadar sürer. Lig maçıysa 3 puanı, kupa maçıysa çeşidi geçmeyi hedefliyoruz. Galatasaray ile Harika Lig’de oynadığımız maçta ofsayt sebebiyle verilmeyen gol ile kaybettik. Umarım bu maçta o denli olmaz ve çeşidi geçen taraf biz oluruz.”

Kaynak: AA / Spor

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)