Beşiktaş, yeni transferleri için imza merasimi düzenledi

Beşiktaş Kulübü, 2023-2024 futbol dönemi ikinci transfer ve tescil devrinde takımına kattığı futbolcular için imza merasimi düzenledi.

Tüpraş Stadyumu Moda Merkezi’nde gerçekleştirilen imza merasimine siyah-beyazlı kulübün lideri Hasan Arat, ikinci lider Hüseyin Yücel, yönetici Kaan Şakul, Beşiktaş Futbol Grupları Genel Koordinatörü Samet Aybaba ile yeni transferler Jonas Svensson, Joe Worrall, Ernest Muçi ve Ali Muhammed Al-Musrati katıldı.

Sözleşmesi uzatılan Semih Kılıçsoy, profesyonel kontrat imzalanan genç kaleci Buyruk Yaşar ile Teksüt Bandırmaspor’dan altyapıya alınan Yağız Karabulut da merasimde yer aldı.

Törende konuşan lider Arat, vazifeye gelmelerinin üzerinden 68 gün geçtiğini belirterek, “Sportif olarak sıkıntı bir periyot geçirdik. Santos hocamızın gelişi, Samet Aybaba’nın gençlerimizi devreye sokması, yeni bir vizyonun habercisiydi. Topluluğumuz sıkıntı günleri nasıl atlayacağını düzgün bilir. Daima birlikte olursak, kenetlenirsek bunu başarırız.” sözlerini kullandı.

Sosyal medya, dijital medya ve klâsik medyada güçlü olmaları gerektiğini vurgulayan Arat, şunları kaydetti:

“Habercilik yalnızca transfer olmamalı. Haklarımızı sonuna kadar Beşiktaş medyasının müdafaası lazım. Bir bütün olmalıyız. Rebic’in aşil tendonuna basıldığında, Muleka’nın ayağının kırılmasına yakın aldığı darbede, Sivas’ta penaltımızın iptal edilmesinde, Rashica’nın penaltısının verilmemesinde, Semih’in boynuna yumruk atıldığında tek yumruk olup uğraş etmeliyiz. Küfür ve hakaret olmadığı sürece her türlü tenkide açığız. Taraftarımız her vakit yanlışsız tenkitlerle bize istikamet vermekte haklıdır. Beşiktaş’ın hizmetindeyiz. Beşiktaş’ın kimseye borcu yoktur, herkesin Beşiktaş’a borcu vardır. Gelin tüm medyada birlik olalım, Beşiktaş’ın haklarını koruyalım.”

Arat, iş insanı Rahmi Koç’un kendilerine takviyesinden bahsederek, “Camiamız, bu hoşlukları, dostlukları ve vefayı anlamayıp öteki yere çekmeye çalışanlara karşı birlik olmalı. Beşiktaş, 120 yıllık büyük bir çınardır. Gerekeni gereken vakitte yapmıştır, yapmaya da devam edecektir. Beşiktaş’ın prestiji her şeyden öndedir.” diye konuştu.

Siyah-beyazlı kulübün lideri Arat, “Kartallar yüksekten uçar.” dedi.

Başkan Hasan Arat‘ın konuşmasının akabinde futbolcular tek tek sahneye çağrılarak tanıtıldı.

“Muçi için çok uğraştık”

İlk olarak Polonya temsilcisi Legia Varşova’dan takıma katılan 22 yaşındaki Arnavut futbolcu Ernest Muçi sahneye geldi.

Genç futbolcuyu tanıtan lider Arat, transferde Polonya Cumhurbaşkanı’nın tesirini anlatarak, “Muçi için çok uğraştık. Kendisi Arnavutluk Ulusal Kadro futbolcusu. Bu dönem Avrupa Şampiyonası’nda çaba edecek. Çok güç bir mutabakat oldu. Menajeri Dino, masaya oturduğunda, ‘Bu işin olma ihtimali yok.’ demişti. Santos hocamız onun gelmesini istedi. Samet hocam 80’e yakın oyuncu gösterdi lakin Santos yalnızca 2 kişiyi istedi. O iki kişi bugün burada.” halinde konuştu.

Arat, Muçi’ye yönelik, “Sen Beşiktaşlıların çok sevdiği ve güvendiği bir futbolcu olacaksın. Santos ve Samet hocam seni çok istiyordu. Meskenine, Beşiktaş’a beğenilen geldin. Bizi seçtiğin için teşekkür ederim.” dedi.

Ernest Muçi ise Beşiktaş’a geldiği için memnun olduğunu belirterek, “Bu kulüpte oynayacağım için çok büyük gurur duyuyorum. Heyecanlıyım. Taraftarımızın önüne çıkacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum. Bu büyük kulübün kesimi olduğum için çok şad ve memnunum.” değerlendirmesinde bulundu.

Siyah-beyazlı kadroyla birinci idmanına çıktığını hatırlatan 22 yaşındaki futbolcu, “Takım arkadaşlarımla tanıştım. Çok dostça karşılandım. Bundan ötürü ziyadesiyle mutluyum. Bugün grupla idmana çıktım. Hazır geldim. Birinci maçta oynayıp oynamayacağım hocamızın kararına bağlı.” formunda görüş belirtti.

Muçi, siyah-beyazlı ekipte 23 numaralı formayı giyecek.

“Santos hoca geldiği birinci günden beri Al-Musrati’yi istiyordu”

Beşiktaş Kulübü Lideri Hasan Arat, Al-Musrati’nin siyah-beyazlı ekibe gelmeyi çok istediğini söyledi.

Teknik yönetici Fernando Santos’un Al-Musrati’yi çok istediğini anlatan Arat, “Santos hoca geldiği birinci günden beri Al-Musrati’yi istiyordu. Samet hocamın bir numarasıydı. Herkes, ‘Beşiktaş’a gelmez.’ dedi. Biz Beşiktaş’ın büyük kulüp olduğunu ve geleceğini söyledik. Kendisinden ‘Beşiktaş’a gelmek istiyorum.’ telefonunu duyunca bu transferi başarmak için büyük bir trafiğe girdik. Yakın dostlarından dayanaklar aldık. Santos hocam kendisine çok güveniyor.” diye konuştu.

Portekiz temsilcisi Braga’dan transfer edilen Al-Musrati’nin menajerinin olmadığını aktaran Arat, “Kendisi bizimle direkt konuştu. Ortada kimse yoktu. Tam Beşiktaş ruhuna uygun bir oyuncu. Samet hocam işin bitmeye yakın olduğunu duyunca çok memnun oldu. Libya’nın büyük kartalı Beşiktaş’a beğenilen geldin.” sözlerini kullandı.

Al-Musrati ise “Çok büyük memnunluk duyuyorum. Büyük geçmişi olan bir kulüpteyim. Beni buraya getiren herkese teşekkür ediyorum. Beşiktaş ve taraftarımız için her şeyimi verme kelamı veriyorum.” dedi.

Libyalı futbolcu, siyah-beyazlı grupta 28 numaralı formayı terletecek.

“Biz karakterli oyuncular transfer ettik”

Hasan Arat, Nottingham Forest’tan alınan stoper Joe Worrall’ın karakterli bir futbolcu olduğunu lisana getirdi.

Siyah-beyazlı kulübün lideri, 27 yaşındaki stoperin büyük teklifleri reddederek geldiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Joe Worrall, 2011’den bu yana Nottingham Forest’in efsane kaptanı. Al-Musrati’den sonra transfer ettiğimiz ikinci kaptan. Onun karakteri çok kuvvetli. Kulübü son gece çok yüksek teklif aldı. Kendisi, çok büyük teklifi reddederek Beşiktaş’a gelmek istediği söyledi. Hocamız Santos, ‘Ben isim değil karakter istiyorum.’ demiştir. En büyük karakter Joe Worrall’ın karakteridir. Biz karakterli oyuncular transfer ettik. Joe bunların en değerli örneklerinden biridir.”

İngiliz futbolcu ise sıcak müsabakadan ötürü teşekkür ederek, “Takımda geçirdiğim birinci hafta çok uygundu. Çok sıcak ve dostça karşılandım. Dönemin devamı için tutkulu taraftarımızın önünde oynayacağım için sabırsızlanıyorum. Buraya gelmek benim için kolay bir karar oldu. Saha içinde bir önder ve başarılı olmaya çalışacağım.” diye konuştu.

Worrall, Beşiktaş’a uygun bir futbolcu olduğunu belirterek, “Kolay bir karar oldu. Beşiktaş tanınan bir kulüp. Her şeyimle Beşiktaş’a uyuyorum. Bu transferi cennette gerçekleşen bir evliliğe benzetiyorum.” formunda görüşlerini aktardı.

“Svensson, Beşiktaş’a yakışan bir karakter”

Hasan Arat, Adana Demirspor’dan alınan Norveçli sağ bek Jonas Svensson’un karakter olarak Beşiktaş’a yakışan bir futbolcu olduğunu söyledi.

Svensson’a Samet Aybaba ve teknik takımın güvendiğini anlatan Arat, “Svensson, mücadeleci, disiplinli, Beşiktaş’a yakışan bir karakter.” dedi.

Norveçli futbolcunun açıklamasını Türkçe yapmak istemesi lider Hasan Arat ile iştirakçileri şaşırttı.

Beşiktaş’a yaklaşık 1 ay evvel geldiğini hatırlatan 30 yaşındaki futbolcu, “İlk ay çok hoş geçti. Çok memnunum. Beşiktaş hoş bir kulüp. İnşallah her şey âlâ olacak. Liderimize, Samet hocaya bilhassa teşekkür ediyorum.” tabirlerini kullandı.

“Semih Kılıçsoy’a Santos çok güveniyor”

Beşiktaş Kulübü Lideri Arat, Fernando Santos’un Semih’e çok güvendiğini lisana getirdi.

Semih’in 2016’da 10 yaşındayken Beşiktaş altyapısına geldiğini hatırlatan Arat, “Semih, Samet hocamızın gözdesi. 2 Ocak 2024’te kontrat uzattık. Beşiktaş’ın Avrupa kupalarında gol atan en genç oyuncusunu yanımızda ağırlıyoruz. Santos hocamızın güvendiği ve yerine kimseyi istemediği, Beşiktaş’ın idolü ve evladı Semih. Onunla gurur duyuyoruz.” diye konuştu.

Semih’e tavsiyelerde veren Arat, “Ailene, seni yetiştiren hocalarına teşekkür ederiz. Muvaffakiyetlerin devamını dileriz. Karakterin her şeyden değerli. Sakın değişme. Türkiye’nin senin üzere örneklere gereksinimi var. Bir Beşiktaş efsanesi olacaksın. Samet ve Santos hocamızın tavsiyelerinden sakın ayrılma. Avrupa Şampiyonası’nda seni gururla izleyeceğiz ve önümüzdeki dönem Türkiye’de şampiyon olacağız.” tabirlerini kullandı.

Hasan Arat, Semih’in geleceğiyle ilgili soru üzerine, “Semih, hepimiz tarafından itinayla kollanması gereken bir bedel. Başını karıştırmamak lazım. Onu Samet hocamız ve Santos ile bırakmak gerek. Şu anda yalnızca işini yapmalı, Beşiktaş’a hizmet etmeli, ulaşacağımız şampiyonlukta en büyük önderlerden birisi olmalı. Sonrasındaki gelişmeleri yazgı tayin eder. Allah onu her vakit korusun. Ona sarılalım, uygun bakalım, üzmeyelim, takviye olalım. Allah onu sakatlıklardan ve kötülüklerden korusun.” değerlendirmesinde bulundu.

Semih Kılıçsoy’un kontratında çıkış unsuru olmadığını vurgulayan Arat, “Semih’in kontratı hocasına, topluluğumuza ve Beşiktaş’a olan itimadıdır. Hocası onun her dakika oynamasını istiyor. Kıymetli olan onun ve kulübümüzün başarılı olmasıdır.” formunda görüş belirtti.

Samet Aybaba ise “Semih bizim bedelli oyuncumuz. Ne kadar bedelli olduğunu evvel ben anladım, sonra herkes anladı. Sözleşmesinde hiçbir kaide yok. Kendisi 2028’e kadar oyuncumuz. Bu türlü devam ettiği sürece yanlışsız planlıyordur. Kendisine bir tarz danışmanı bulduk. İngilizce ve diksiyon dersleri aldırıyoruz. Tam donanımlı olacak. Yazgısı neyi gerektiriyorsa o olacak.” görüşlerini lisana getirdi.

Semih, Beşiktaş’ta oynadığı için memnun olduğunu aktararak, “10 yaşında Fulya’nın kapısından içeri girdim. Hayalini kurduğum şeyleri yaşıyorum. İnanılmaz ve tanımı olmaz şeyler hissediyorum. İnönü’de taraftarımızın önünde oynamak, goller atmak her vakit hayalimdi. Bunları yaşadığım için çok memnunum. Dünyanın en hoş ve en büyük kulübünde oynuyorum. Bunun için kendimi şanslı hissediyorum. Her vakit elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum.” formunda görüş belirtti.

Beşiktaş’tan öteki meslek planı yapmadığını belirten Semih, “Kariyerimi düşünmüyorum. Burada uzun yıllar forma giymek istiyorum. Bu formayı giymek çok büyük bir onur.” dedi.

“Emir, gelecekte ulusal ekip kalesini koruyacak”

Beşiktaş Kulübü Lideri, profesyonel kontrat imzalanan kaleci Buyruk Yaşar’dan büyük şeyler beklediklerini söyledi.

Emir’in 9 yaşında Beşiktaş’a geldiğini belirten Arat, “Samet hocamız, yanımıza gelerek, ‘Çok kıymetli birisi var. Çabucak kontrat imzalayacağım. Dün maçını izledim. Gelecekte ulusal kadro ve Beşiktaş kalesini koruyacak fevkalade bir evladımız var.’ dedi ve Emir’i anlattı. Kendisiyle 2028’e kadar kontrat imzaladı. Beşiktaş, 9 yaşında gelen evladını profesyonel takıma dahil etti.” diye konuştu.

Emir Yaşar ise “Çok memnun, gururlu ve heyecanlıyım. Liderimize ve Samet hocaya teşekkür ediyorum. Beşiktaş’a layık bir futbolcu olmak istiyorum.” tabirlerini kullandı.

Siyah-beyazlı kulüp, altyapıya alınan 10 yaşındaki Yağız Karabulut’a da merasimde yer verdi.

Teksüt Bandırmaspor’dan alınan Yağız, “Balıkesir’den geldim. Çok memnunum. Sol açık ve 10 numara oynuyorum. Samet hocaya ve Hasan Arat liderimize teşekkür ediyorum.” biçiminde görüş belirtti.

Aybaba, Yağız’ın transfer sürecinden bahsederek, “Geleceğimiz bu. Bu türlü çok oyuncumuz var. Sevelim, inanalım, güvenelim.” diye konuştu.

Kaynak: AA / Spor

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)