Beşiktaş yeni transferlerini tanıttı -1-

– Beşiktaş yeni transferlerini tanıttı

Beşiktaş Lideri Hasan Arat :

“Santos hocam ve Samet hocam, Muçi’yi çok istedi”

“Santos hoca geldiği birinci günden beri Al-Musrati’yi istedi”

Beşiktaş’ın yeni transferi Ernest Muçi:

“Bu büyük kulübün kesimi olduğum için çok mutluyum”

Beşiktaş’ın yeni transferi Al-Musrati:

“Büyük bir geçmişi olan bir kulüpteyim”

Beşiktaş’ın yeni transferi Joe Worrall:

“Saha içerisinde başkan olmaya çalışacağım”

İSTANBUL – Beşiktaş, yeni transferleri Al-Musrati, Ernest Muçi, Jonas Svensson, Joe Worrall ve Yağız Karabulut ile kontrat yeniledikleri Semih Kılıçsoy ve Buyruk Yaşar için imza merasimi düzenledi.

Beşiktaş, bu transfer devrinde takımına kattığı Al-Musrati, Ernest Muçi, Jonas Svensson, Joe Worrall ve Yağız Karabulut ile mukavele yeniledikleri genç futbolcuları Semih Kılıçsoy ve Buyruk Yaşar için Beşiktaş Lideri Hasan Arat, İkinci Lider Hüseyin Yücel ve Futbol Grupları Genel Koordinatörü Samet Aybaba‘nın iştirakiyle Tüpraş Stadyumu Moda Merkezi’nde imza merasimi düzenlendi.

Göreve geldiklerinden bu yana 68 gün geçtiğini hatırlatan Hasan Arat, “Sportif olarak güç bir devir geçirdik. Yerli ve yabancı 6 yeni kontrat imzaladık. Bugün de 2’siyle imzalayacağız. Topluluğumuz güç günleri nasıl atlatacağı çok güzel biliyor. Beşiktaş’ın haklarını müdafaamız gerekir. Bir bütün olmalıyız. İdare olarak her türlü tenkide açığız. Atletlerimize da tıpkı itinası topluluğumuzun göstereceğine eminim. Kimsenin Beşiktaş’a borcu yoktur, herkesin Beşiktaş’a borcu vardır. Seçildikten sonra işlerimizin zorluğu içeriye girdikten sonra daha fazla oldu. Topluluğumuzun en eski üyesi Onursal Liderimiz Süleyman Seba’nın çok yakın dostu Rahmi Koç kulübümüzü ziyaret etti, hem kutlama hem de hatır sormak için. Halkımız Beşiktaş semtini istiyor dedik. Rahmi Bey’e idare heyetimizin kararıyla Seba’nın yerinde özel köşe yapıp kendilerine sürpriz yaptık. Son transferden bir gün evvel Rahmi Koç’un talimatıyla Beko ile kontrat yaptık. Onlarla 5 lig şampiyonluğu toplamda 11 kupa kazandık. Tarafımızda özel bir yere sahip oldular. Göğüs sponsorumuz oldu. Teşekkür ediyoruz. Bu hoşlukları, dostlukları ve vefayı anlamayıp diğer yere çekenlere karşı birlikte olmalıyız. Beşiktaş 120 yıllık bir çınardır. Beşiktaş gerekeni gereken vakitte yapmıştır. Beşiktaş’ın prestiji her şeyden öndedir. Kartallar yüksekten uçar” diye konuştu.

Hasan Arat : “Santos hocam ve Samet hocam, Muçi’yi çok istedi”

Muçi: “Bu büyük kulübün modülü olduğum için çok mutluyum”

Beşiktaş’ta olduğu için çok büyük gurur duyduğunu söyleyen Ernest Muçi, “Ben ve ailem yeni seyahat için heyecanlıyız. Taraftarımızın önünde oynamayı sabırsızlıkla bekliyorum. Bu büyük kulübün modülü olduğum için de çok memnunum. Ekip arkadaşlarımla çalıştım. Çokça dostça karşılandım. Maçta oynayıp, oynamayacağım hocamızın kararı” dedi.

Bu transfer için konuşan Hüseyin Yücel, “Bu transferin bitiminde bilhassa Polonya Cumhurbaşkanı devreye girdi, bu transferi bitiremezdik. Bugün burada huzurunuzda olmaktan kıvanç duyuyoruz” tabirlerini kullandı.

Hasan Arat : “Santos hoca geldiği birinci günden beri Al-Musrati’yi istedi”

Al-Musrati’nin Beşiktaş’a çok gelmek istediğini aktaran Hasan Arat, “Karısı gebe ve onu bırakıp geldi. Zira ‘Beşiktaş’a gelmek istiyorum’ dedi. Santos hoca geldiği birinci günden beri onu istedi. Gelmez dediler. ‘Beşiktaş’a gelir, burası büyük bir camiadır’ dedik. Kendisinden gelmek istiyorum telefonunu duyunca büyük bir trafiğe girdik. Çok yakın dostlarımdan dayanak aldık. Beşiktaş için çok değerli bir transfer. Santo hocam, kendisine çok güveniyor. O da kendisini aradı. PSG sahipleri Nasser ve arkadaşlarımız birebir vakitte Braga’nın ortaklarından onlar bize yardımcı oldu. Pazarlıkları Kaan Beyefendi yaptı. Al-Musrati ile muahedeyi yaptık. Kendisi direkt bizle konuştu ortada kimse yok. Tam Beşiktaş ruhuna uygun bir oyuncu. Libya’nın Büyük Kartal’ı, beğenilen geldin Beşiktaş’a. Türkiye ve Beşiktaş seni çok sevecek. Sen bir kaptansın. Yolun açık olsun, topluluğumuza güzel geldin” değerlendirmesinde bulundu.

Al-Musrati: “Büyük bir geçmişi olan bir kulüpteyim”

Siyah-beyazlılarda olmak ötürü çok keyifli olduğunu söyleyen Al-Musrati, “Büyük bir geçmişi olan kulüpteyim. Beni buraya getiren herkese teşekkür ederim. Beşiktaş’a ve taraftarımıza her şeyi vereceğimin kelamını veriyorum” diye konuştu.

Joe Worrall: “Saha içerisinde önder olmaya çalışacağım”

Joe Worrall’ın çok karakterli bir futbolcu olduğunu belirten Lider Arat, “Kulübüne çok büyük bir teklif gitti. Joe, kulübüne gelen büyük teklife ‘Hayır, Beşiktaş’a gitmek istiyorum’ dedi. Biz karakterli atletler transfer ettik. Joe bunlardan biri. Ekip oyuncusu, önder, uygun bir atlet. Beşiktaş’a güzel geldin. Bizi seçtiğin için teşekkür ederiz” tabirlerini kullandı.

Transferiyle ilgili konuşan Joe Worrall, “Sıcak müsabakadan ötürü teşekkür ederim. Grupta geçirdiğim 1 hafta çok uygun geçti. Çok dostça karşılandım. Dönemine devamı için tutkulu taraftarımızın önünde oynayacak olmaktan ötürü sabırsızlanıyorum. Buraya gelmek kolay bir karar oldu. Elimden gelenin en düzgününü vereceğim. Saha içerisinde önder olmaya çalışacağım. Mümkün olduğunda başarılı olmaya çalışacağım. Beşiktaş çok tanınan bir kulüp. Herkes çok fazla tanıyor. Herkes teşekkür ediyorum. Her şeyim Beşiktaş’a uyuyor. Cennet gerçekleşen evliliğe benzetiyorum” açıklamasında bulundu.

Semih Kılıçsoy: “Bu topluluğun bir kesimi olmak gurur verici”

Siyah-beyazlı kulüp ile kontrat yenileyen genç oyuncu Semih Kılıçsoy, “10 yaşında Beşiktaş’a geldim. Burada olmaktan ötürü memnunum. Bu topluluğun bir modülü olmak gurur verici. Dünyanın en hoş en büyük kulübünde oynuyorum. Bunun için kendimi çok şanslı hissediyorum. Şuan da düşündüğüm tek şey Beşiktaş formasını uzun yıllar boyunca giymek” tabirlerini kullandı.

Samet Aybaba : “Semih bizim için pahalı bir oyuncu”

Semih Kılıçsoy’un ön plana çıkmasında birinci adımı kendisinin attığını lisana getiren Samet Aybaba, “Semih bizim için kıymetli bir oyuncu. Kendisinin bedelini en evvel ben anladım. Daha sonra herkes anladı. Kendisi Beşiktaş’ta olmaktan memnun. Semih için İngilizce ve diksiyon dersleri de alıyor. Kendisini her manada hazırlıyoruz” diye konuştu.

Başkan Hasan Arat da, Semih Kılıçsoy için, “2014 yılında 10 yaşındayken Arnavutköy’den kadromuza kattığımız bir oyuncu. Beşiktaş formasıyla Avrupa liglerinde gol atan en genç oyuncumuzu yanımızda ağırlıyoruz. Fernando Santos’un yerine kimseyi istemediği bir oyuncu. Grubumuz bir kesimi olduğu için gurur duyuyoruz. Karakterin kişiliğinin göstergesi. İnşallah Avrupa Şampiyonası’nda seni gururla izleyeceğiz. Daima birlikte bir sonraki devir Türkiye’de şampiyonluk yaşayacağız. Semih, yaşanacak şampiyonluklarda başkan kişilik olarak grupta ön plana çıkmalı. Başını bir tek bunlarla doldurması gerekiyor. Allah kendisini kazadan beladan korusun” biçiminde konuştu.

Jonas Svensson: “Burada olduğum için çok mutluyum”

Toplantıda Türkçe konuşan Norveçli sağ bek Jonas Svensson, “Yaklaşık 1 ay evvel imza attım. Bu toplulukta olduğum için çok memnunum. İnşallah her şey çok hoş olacak. Geldiğim günden itibaren bana gösterilen ilgi ve alaka sebebiyle de tüm grubuma teşekkür ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Emir Yaşar: “Beşiktaş’a layık olmak için elimden geleni yapacağım”

Başta Samet Aybaba olmak üzere tüm antrenörlerine teşekkür ettiğini vurgulayan Buyruk Yaşar da, “Çok memnunum ve gururluyum. Liderimize ve Samet Hocaya çok teşekkür ediyorum. Beşiktaş’a layık olmak için elimden geleni yapacağım” diye konuştu.

Milli grup seviyesinde bir kaliteye sahip olduğunu söylediği Buyruk Yaşar için Beşiktaş Lideri Hasan Arat, “9 yaşında futbol akademimize geldi. Hocalarımız ve antrenörlerimiz Buyruk için Türkiye Ulusal Grubu’nun gelecekte kalesini koruyacak kapasiteye sahip olduğunu lisana getirdiler. Beşiktaş, 9 yaşında kapısını açtığı atleti ile 2028 yılına kadar mukavele imzaladı. Kendisinin bu topluluğa güzel uğurlu olmasını diliyorum” diyerek kelamlarını tamamladı.

Son olarak Bandırmaspor altyapısından transfer edilen 2010 doğumlu Yağız Karabulut takdim edildi. Yağız, Ricardo Quaresma ve Semih Kılıçsoy’u örnek aldığını söz etti.

Toplu fotoğraf çekimin akabinde imza merasimi sona erdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)