Beşiktaş’ta yeni transferler için imza merasimi düzenlendi

Beşiktaş‘ta orta transfer devrinde takıma dahil edilen futbolcular için imza merasimi düzenlendi. Tüpraş Stadyumu’ndaki Moda Konutu’nda düzenlenen imza merasimine lider Hasan Arat ve idare heyeti üyeleri de katıldı.

Camiayı birlik olmaya davet eden ve birlik olunması halinde sıkıntı günlerin atlatılabileceğini belirten Hasan Arat, “Göreve geldiğimizden bu yana 68 gün oldu. Sportif olarak güç bir periyot geçirdik. Santos hocanın gelişi, Samet hocanın gençleri devreye sokması yeni bir vizyonun habercisiydi. Yerli ve yurt dışından gelen futbolcularla 6 mukavele imzaladık. Topluluğumuz sıkıntı günleri nasıl atlatacağını âlâ bilir. Daima birlikte olup, kenetlenirsek bunu başarırız. Toplumsal, dijital ve klasik medyada çoğalmamız ve Beşiktaş‘ın haklarını muhafazamız gerekir. Rebic’in aşil tendonuna basıldığında, Muleka’nın ayağının kırılmasına yakın darbeye, Sivas’ta penaltımızın iptal edilmesine, Rashica’nın penaltısının verilmemesine, Semih’in boynuna yumruk atıldığında biz tek yumruk olup, gayret etmeliyiz. İdare olarak her türlü tenkide açığız, alışılmış ki küfür ve hakaret olmaması kaydıyla. Birebir itinası topluluğumuzun atletlerimize da göstereceğine eminim. Taraftarımız her vakit yanlışsız tenkitlerle taraf vermekte haklıdır. Biz Beşiktaş‘ın hizmetinde olduğumuzu söyledik. Beşiktaş‘ın kimseyi borcu yoktur, herkesin Beşiktaş‘a borcu vardır. Gelin birlik olalım, Beşiktaş‘ın haklarını koruyalım. Seçimden sonra işlerimizin zorluğu içeriye girdikten sonra daha fazla belirli oldu. Bu periyotta topluluğumuzun en eski üyesi ve Beşiktaş aşığı, Onursal Liderimiz Süleyman Seba’nın çok yakın dostu Sayın Rahmi Koç kulübümüzü ziyaret etti. Hem kutlama hem hatır sormaydı. Biz efsane geri dönsün, topluluğumuz istiyor dedik. Halkımız, Beşiktaş semti istiyor dedik. Beko bize uğurlu geliyor dedik. Rahmi Bey’e idare heyeti kararıyla, müzemizde Seba’nın yanında özel bir köşe yapıp, kendilerine bir sürpriz yaptık. Müzemizi gezenler görsün. Son transferden bir gün evvel Sayın Rahmi Koç’un talimatı ve görüşmelerin sonucunda Beko ile kontrat yaptık. Beko bağı 1988 yılında başlıyor. Beşiktaş, Beko sponsorluğunda 5 lig şampiyonluğu, toplamda 17 kupa kazanarak Beko markasının taraftarın gönlünde farklı bir yeri olmasına sahne oldu. Sayın Rahmi Koç ve Arçelik idaresinin kararlı tavırlarından sonra Beko göğüs sponsorumuz oldu. Sayın Koç’a, Arçelik idaresine çok teşekkür ediyoruz. Tüpraş’tan sonra Beko, İnönü’ye çok yakıştı. Bu hoşlukları, dostlukları ve vefayı anlamayıp, diğer yere çekmeye çalışanlara karşı birlik olun. Gereken yanıtı sizler vereceksiniz. Beşiktaş, 120 yıllık büyük bir çınardır. Gerekeni, gereken vakitte yapmıştır. Yapmaya da devam edecektir. Beşiktaş’ın prestiji her şeyden öndedir. Büyük Beşiktaş topluluğunun yolu açık, talihi bol olsun. Kartallar, yüksekten uçar” tabirlerini kullandı.

“MUÇİ’NİN BOYNUNDAKİ KARTAL DÖVMESİ SANIRIM BİR KADER”

23 yaşındaki Arnavut oyuncunun boynunda kartal dövmesi olduğunu hatırlatan ve transferin çok şiddetli şartların akabinde gerçekleştiğini tabir eden Arat, “2001 doğumlu. Birebir vakitte boynunda Kartal var. Sanırım bu bir yazgı. Çok uğraştık. Arnavutluk ulusal ekip oyuncusu. Bu sene Avrupa Şampiyonası’na katılacak. Birinci profesyonel maçını Tiran’da 16 yaşında oynadı. 2021 yılında Varşova’ya geldi. Babası da şu an ortamızda. Muçi, sen Beşiktaşlıların çok sevdiği ve güvendiği bir futbolcu olacaksın. Santos hocam ve Samet hocam seni çok istiyordu. Samet hocam 2 aydır senle ilgili çalışmalar yapıyordu. Meskenine, Beşiktaş’a beğenilen geldin. Boynundaki kartal dövmesi hayattır, bahtın cilvesidir. Bütün Beşiktaşlılarla kucaklaş” biçiminde konuştu.

“BU İŞ YALNIZCA BİR TRANSFER DEĞİL”

Muçi için yapılan muahedenin çok sıkıntı olduğunu lisana getiren Arat, “Bu mutabakat çok güç oldu. Muçi, grubuyla kamptaydı. Varşova’nın lideriyle olan dostluğumuz, Polonya Cumhurbaşkanı, ricamızı kırmadılar. Bu iş yalnızca bir transfer değil. Çok geniş, manalı bir muahede oldu. Muçi’nin babası süreci takip etti. Muçi’nin menajeri masaya oturduğunda bu işin olma ihtimali yok diyordu. Hüseyin Beyefendi kendisine tepki gösterdi, olacak dedi. Muçi’nin bu olanlardan haberi yok. Santos hoca, Muçi’nin gelmesini istiyorum dedi. 80’e yakın oyuncu gösterdi Samet hocam. 2 kişiyi istedi. O 2 kişi bugün burada. Hüseyin Yücel, masada benle birlikte Dino’yu ve Varşova’yı ikna etmeye çalışırken, Kaan Beyefendi Antalya’dan gece döndü. Çarşı’daki ofisine gitti ve sabaha kadar kontratı bitirdi. İnanılmaz bir güç gösterdi. Buradan Kaan Şakul’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“AL-MUSRATI, SAMET HOCANIN BİR NUMARASIYDI”

Al-Musrati transferinin ayrıntılarını aktaran Arat, “Musrati benim oğlumdan iki yaş küçük. Karısı gebe ve onu bırakıp geldi dün gece. Zira ben Beşiktaş’a gelmek istiyorum dedi. Çok enteresan bir görüşmemiz oldu kendisiyle. Santos hoca geldiği birinci günden beri kendisini istiyordu. Samet hocamın bir numarasıydı. Buraya, Beşiktaş’a gelmez dediler. Beşiktaş çok büyük kulüptür, topluluktur, gelir dedik. Kendisinden gelmek istiyorum telefonunu duyunca ben gereken tüm kanalları açıp, Hüseyin Beyefendi, Samet hocam ve Kaan beyefendi ile büyük bir trafiğe girdik. Çok yakın dostlarımızdan takviyeler aldık. Santos hocam kendisine çok güveniyor. Tanıdığı bir oyuncu. Daha sonra kıymetli dostlarımız PSG’nin sahipleri Naaser, bize yardımcı oldu. Pazarlığı Kaan beyefendiye bıraktık. Sabah bıraktığın Muçi kontratının akabinde uçak kalkarken, öbür uçağı Porto’ya indirdi. Al-Musrati ile mutabakatımızı yaptık. Al-Musrati’nin menajeri çok. Kendisi direkt bizle konuştu. Tam Beşiktaş ruhuna uygun bir oyuncu. Samet hocam işin bitmeye yakın olduğunu duyunca çok keyifli oldu. Kesinlikle gelsin dedi. Libya’nın büyük kartalı beğenilen geldin Beşiktaş’a. Türkiye, Beşiktaş seni çok sevecek. Sen gerçek bir başkansın. Genç bir kaptanı transfer ettik. Topluluğumuza beğenilen geldin” tabirlerini kullandı.

“JOE’NUN KARAKTERİ ÇOK KUVVETLİ”

Joe Worral’ın Beşiktaş’a gelmeden evvel yüksek bir teklifi geri çevirdiğini belirten Hasan Arat, “2011’den bu yana ekip kaptanı. Joe’nun karakteri çok kuvvetli. Son gece kulübüne ve Joe’ya çok yüksek bir teklif aldı. Joe bu teklife hayır diyerek Beşiktaş’a gitmek istiyorum dedi. Santos isim değil, karakter istiyorum dedi. Joe bunun en değerli örneklerinden biridir. Antalya’da son bir dakikada oyuna girerken koşusunu gördünüz. Tam bir ekip oyuncusu, tam bir başkan. Uygun sporcu” formunda konuştu.

“HEM BEŞİKTAŞLILARIN HEM TÜRKİYE’NİN ÖRNEK ALDIĞI BİR ATLET SEMİH”

Semih Kılıçsoy ile gurur duyduklarını belirten Hasan Arat, şu sözleri kullandı:

“Semih, 2016 yılında daha 10 yaşındayken Beşiktaş altyapısına geldi. Samet hocanın gözdesi. 2 Ocak’ta Semih’in kontratını yaptı. Beşiktaş’ın Avrupa liglerinde gol atan en genç oyuncusunu ağırlıyoruz. Santos’un güvendiği ve yerine kimseyi istemediği Beşiktaş’ın idolü, evladımız… Sen hem Beşiktaşlıların hem Türkiye’nin örnek aldığı bir sporcusun Semih. Seninle gurur duyuyoruz. Ailene ve seni yetiştiren hocalarına teşekkür ederiz. Karakterin her şeyden değerli. Türkiye’nin senin üzere örneklere gereksinimi var. Seni gururla izleyeceğiz ve seneye Türkiye’de şampiyon olacağız.”

SAMET AYBABA: SEMİH, 2028’E KADAR BİZİM OYUNCUMUZ

Beşiktaş Futbol Ekipleri Genel Koordinatörü Samet Aybaba ise şunları aktardı:

“Semih bizim pahalı bir oyuncumuz. Ne kadar pahalı olduğunu evvel ben, sonra herkes anladı. Sözleşmesinde koşul yok. Kendisiyle her konuştuğumuzda ‘Beşiktaş dünyanın en büyük markası’ diyor. Diksiyon dersleri aldırıyoruz, styling bulduk. İngilizce dersleri de alıyor. Mukadderatı ne gerektiriyorsa o olacak. Semih 2028’e kadar bizim oyuncumuz.”

MUÇİ: TARAFTARIMIZIN ÖNÜNDE OYNAMAK İÇİN SABIRSIZIM

Beşiktaş taraftarının önünde oynamak için sabırsızlandığını belirten Ernest Muçi, “Bu kulüpte oynadığım için büyük gurur duyuyorum. Ben ve ailem, yeni seyahat için çok heyecanlıyız. Taraftarımızın önünde oynamak için çok sabırsızım. Bu büyük kulübün modülü olmaktan ötürü çok memnunum. Kadroyla ve grup arkadaşlarımla tanıştım. Çok dostça karşılandım. Ekiple birlikte idman yaptım. Hazırım. Maçta oynayıp, oynamama konusu hocamızın kararı olacak” dedi.

AL-MUSRATI: BEŞİKTAŞ’A VE TARAFTARIMIZA HER ŞEYİMİ VERECEĞİM

Siyah-beyazlı kulüp için her şeyi yapacağının kelamını veren Al-Musrati, “Burada olmaktan ötürü çok memnunum. Büyük geçmişi olan bir kulüpteyim. Beni buraya getiren herkese teşekkür ederim. Beşiktaş’a ve taraftarımıza her şeyimi vereceğim. Bunun kelamını vereceğim” diye konuştu.

JOE WORRALL: CENNETTE GERÇEKLEŞEN BİR EVLİLİK GİBİ

Bütün özellikleriyle Beşiktaş’a uyduğunu söz eden Joe Worrall, şu tabirleri kullandı:

“Takımda geçirdiğim bir hafta çok güzel geçti benim adıma. Çok dostça karşılandım. Oyuncular, çalışanlar, idare beni çok dostça karşılandım. Tutkulu taraftarımızın önünde oynayacak olmaktan ötürü çok mutluyum. Buraya gelmek benim için kolay oldu. Burayı temsil ederken, elimden gelenin en güzelini yapmaya çaba göstereceğim. Saha içinde başkan olmaya çalışacağım.  Benim için çok kolay bir karardı. Beşiktaş’ı herkes çok fazla tanıyor. Herkes son derece sevgi gösteriyor. Her şeyimle Beşiktaş’a uyuyorum. Cennette gerçekleşen bir evlilik üzere diyorum bu mevzuya. Buna benzetiyorum.”

SVENSSON: HER ŞEY HOŞ OLACAK

Siyah-beyazlı takımın Adana Demirspor’dan takımına kattığı Jonas Svensson, imza merasiminde Türkçe konuştu. Beşiktaş’a transfer olduğu için çok memnun olduğunu söyleyen deneyimli sağ bek “1 ay evvel imza attım. Bu birinci ay hoş geçti. Ben çok memnunum. Beşiktaş hoş bir kulüp. İnşallah her şey hoş olacak. Bilhassa liderimize ve Samet hocamıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

SEMİH KILIÇSOY: İNÖNÜ’DE GOLLER ATMAK, TARAFTARIMIZIN ÖNÜNE ÇIKMAK HAYALİMDİ

Beşiktaş’ta oynadığı için kendisini şanslı hissettiğini belirten Semih Kılıçsoy, “Destekleri için Samet hocama ve liderimize çok teşekkür ederim. 10 yaşında Fulya’nın kapısından içeri girdim. İnönü’de goller atmak, taraftarımızın önüne çıkmak hayalimdi. Bunları yaşadığım için çok memnunum. Dünyanın en hoş, büyük kulübünde oynuyorum. Kendimi şanslı hissediyorum. Elimden gelenin fazlasını vermeye çalışıyorum. Bunları şu an pek düşünmüyorum. Burada uzun yıllar forma giymek istiyorum. Bu formayı giymek büyük onur ve gurur. Elimden gelenin fazlasını yapmak istiyorum” diye konuştu.

EMİR YAŞAR: BEŞİKTAŞ’A LAYIK BİR FUTBOLCU OLMAK İSTİYORUM

Beşiktaş’ın futbol akademisinden yetişen genç kaleci Buyruk Yaşar ise “İlk olarak çok memnunum, gururluyum, heyecanlıyım. Liderimiz ve Samet Hoca’ya teşekkür ederim. Beşiktaş’a layık bir futbolcu olmak istiyorum” dedi.

YAĞIZ KARABULUT: İDOLÜM QUARESMA VE SEMİH KILIÇSOY

Bandırmaspor altyapısından transfer edilen 2010 doğumlu Yağız Karabulut, “Buraya geldiğim için çok memnunum. Sol açık ve forvet oynuyorum. Samet Hocam ile liderimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yağız, bir basın mensubunun ‘Örnek aldığın bir futbolcu yahut idolün var mı?’ sorusuna “Ricardo Quaresma ve Semih Kılıçsoy” karşılığını verdi.

Tören toplu fotoğraf çekiminin akabinde sona erdi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)