Çağdaş Atan, Galatasaray mağlubiyetini Türkiye Kupası’na bağladı

RAMS Başakşehir Teknik Yöneticisi Çağdaş Atan, deplasmanda 2-0 yenildikleri Galatasaray maçının akabinde değerlendirmelerde bulundu.

“PLANA SADIK KALDIK”

Mücadele hakkında konuşan Çağdaş Atan yaptığı açıklamada, “Oyuncularımı kutlarım, plana sadık kaldık. Maça çok uygun girdik. Birinci golü yiyene kadar Galatasaray’a durum vermedik. Muslera’dan uzun topa vurmaya zorladık” dedi.

“MAÇ BİZE DÖNEBİLİRDİ”

Rakiplerini zorladıklarını belirten Atan, “Bir golle maç bize dönebilirdi. İstediğimiz golü attık ancak ofsayt doğdu. Golü atsaydık, Galatasaray için maç sıkıntı geçerdi. Uzun vakittir Galatasaray iç alanda bu kadar zorlanmamıştı. Burası oynaması sıkıntı bir deplasman, oynayarak kaybettik. Onlara muvaffakiyetler diliyorum” formunda konuştu.

“FORMATI DEĞİŞTİRELİM”

Türkiye Kupası ile ilgili konuşan Çağdaş Atan, “Avrupa’ya gitmek istiyoruz. Galibiyetlere devam etmeliyiz. Ligden ya da kupadan Avrupa amacımız var. Sıkıntı olacak lakin başarmayı düşünüyoruz. İki stoperim 120 dakika oynayıp maça çıktılar. 72 saat sonra maç oynattılar bize. Emirhan ve Lima 120’şer dakika oynadı. Çok ayrıntı üzere gözüken lakin belirleyici ögeler. Fikir alışverişinde bulunabiliriz. Dönemin ağır periyodunda kupa oynanıyorsa, Fransa’daki üzere 90 dakika sonunda penaltı atalım ve kazananı belirleyelim. Madem Avrupa’yı örnek alıyoruz… Oyuncuları bu kadar ezdirmenin ve günleri kısa tutmanın manası yok. Galatasaray, Bandırmaspor ile oynadı ve 4 gün sonra maça çıktı. Biz Hatayspor ile oynadık, Hatayspor 5 gün sonra maç oynayacak. Biz neden 3 gün sonra oynuyoruz? Buna TFF ve yayıncı dikkat etmeli. 90 dakika sonra penaltılarla bitir. Oyunculara teşekkür ediyorum, perişan oldular.” dedi.

Kaynak: Haberler.com / Spor

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)