Denizli Takımı, Genç Erkekler Türkiye Futbol Şampiyonasında Bölgeyi Temsil Etmeye Hak Kazandı

Muğla‘da gerçekleşen olan Genç Erkekler Türkiye Futbol Şampiyonasında Denizli takımı, Ege Bölgesi şampiyonu olarak bölgeyi ülke finallerinde temsil etmeye hak kazandı.

Muğla Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü’nün tertibinde okul sporları futbol genç erkekler küme birinciliği karşılaşmaları Muğla’da gerçekleştirildi. Düğerek ve Kötekli futbol alanında kıyasıya uğraşlar gerçekleşti. Burdur, Manisa, Denizli, İzmir, Antalya, İstanbul, Aydın ve Muğla’dan katılan kadroların Türkiye finalleri için kıyasıya gayret ettiği karşılaşmaların sonunda Denizli birincisi olarak bölgede ili temsil eden Ekobilim Koleji, oynadığı 3 karşılaşmayı da kazanarak bölge şampiyonu oldu.

İlk maçta İzmir Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi’ni 8-0’la geçen Denizli takımı, ikinci maçında Bodrum Halil İbrahim İper-Adnan İper Anadolu Lisesi ile 1-1 berabere kaldı. Denizli kadrosu penaltılarda 5-3 kazandı. Finalde Burdur Bucak Şehit Ayfer Gök Anadolu Lisesi’ni 7-1 yenen Ekobilim Koleji Türkiye finallerinde Denizli’yi temsil etme hakkını kazandı. İzmir’de gerçekleşecek olan Türkiye finalleri 22 Şubat’ta gerçekleşecek olan uğraşlarla başlayacak. Hedeflerinin Denizli’yi en düzgün halde temsil etmek olduğunu söyleyen Ekobilim Koleji Teknik Yöneticisi Cemal Keskin, ” Öncelikle vilayet birinciliğini aldık. Akabinde Denizli’yi Muğla’da temsil ettik. Kıyasıya geçen çabaların akabinde birinci olduk. Gayemiz Türkiye çapında da derece elde etmek. Öğrencilerime güveniyorum. Bizlere takviye olan herkes teşekkür ediyorum” dedi. – DENİZLİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)