E3 2023 iptal edildi! E3 neden iptal edildi?

E3 2023’te yer alması beklenen büyük görüntü oyun şirketlerinin geçtiğimiz aylarda bu fuara katılmayacağı duyurulurken son olarak Fransız görüntü oyun geliştiricisi Ubisoft‘un da E3 2023’e katılmayacağı bildirilmesiyle bir arada iştirak yetersizliği olacağı düşünüldüğü için iptal edildi.

E3 2023 İPTAL EDİLDİ

E3 Expo’nun internet sitesinden yapılan duyuruda şu kelamlara yer verilerek E3 2023 iptal edildi:

“Gösteri organizatörü ReedPop, E3 2023’ün bu Haziran’da planlandığı üzere gerçekleşmeyeceğini ve hem fizikî hem de dijital aktifliklerin iptal edildiğini duyurdu. Entertainment Software Association (ESA) ile birlikte her iki taraf da E3’ün geleceğini tekrar kıymetlendirecek.”

Sony, Microsoft ve Nintendo’nun Haziran ayında gerçekleşecek E3 2023’e katılmayacağı geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu. Buna ek olarak ise Ubisoft da katılmayacağını duyurmasıyla birlikte bu yıl E3 aktifliği

E3 NEDEN İPTAL EDİLDİ?

Reedpop’tan Kyle Marsden-Kish, ESA ile yaptığı ortak açıklamada, “Bu güç bir karardı, zira biz ve ortaklarımız bu aktifliğin gerçekleşmesi için harcadığımız tüm eforlardan ötürü, fakat sanayi için yanlışsız olanı ve E3 için yanlışsız olanı yapmak zorunda kaldık” dedi.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)