Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri: Grubumuz Şampiyonluk Yolunda Emin Adımlarla İlerliyor

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Kızılhan, Yüksek Divan Şurası Toplantısı’nda, futbol kadrosunun şampiyonluk yolunda emin adımlarla yürüdüğüne vurgu yaparak, “Takımımız da taraftarımız da hak ettiğimiz şampiyonluk yolunda varlığını ve yüreğini ortaya koyuyor. Yorulmayacağız, vazgeçemeyeceğiz, gayelerimiz yolunda sonuna kadar uğraş edeceğiz” dedi.

Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Toplantısı, Fenerbahçe Spor Kulübü Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapılıyor. Toplantıda konuşma yapan Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan, faaliyet raporunu okudu. Açılan davalar hakkında bilgiler vererek kelamlarına başlayan Kızılhan, “Türkiye’nin en büyük spor kulübü olarak rekabetçi kimliğimizi ortaya koyduğumuz 3 aylık bir devir daha geride kaldı. 3 Temmuz 2011’de başlayan haksızlıklara karşı direnişimiz 27 Aralık 2021’de onurlu bir direnişe dönüştü. Futbolda kelamda şike davası olarak bilinen ve FETÖ’nün kulübümüzü ele geçirme gayesiyle kurulan kumpasla ilgili Yargıtay’ın İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin beraat kararıyla onaylanması, Fenerbahçe’mizin hem vicdanlarda hem de hukuk önünde pak olduğunuz bir sefer daha kanıtladı. Kararlı çabamızda 10 yıl boyunca geri adım atmadık, hain terör örgütü ile gayretimizde dimdik ayakta durduk. 3 Temmuz kumpasını kurgulayanlar ise artık ortada yoklar. Fenerbahçe’miz haklı ve tertemiz duruşunu gururla sürdürüyor. Hukukun üstünlüğüne olan inancımızı yineleyerek 10 yıllık maddi ve manevi ziyanlar giderilene kadar kararlı duruşumuzu devam ettireceğimize kamuoyunun bilgisine sunmak istiyorum. 21 Aralık tarihinde topluluğumuzun hukuk zaferinin 6 gün evvel Türkiye Futbol Federasyonu’na açtığımız davanın 6. duruşması görüldü. Bu duruşma daha evvel hakimin tayini nedeniyle ertelenmişti. Davamızda Ağustos 2021’de başladığı halde karşı tarafın geciktirme taktikleri nedeniyle uzun bir süreç yaşandı. Karşı tarafın yöntem istikametindeki itirazı reddedildi ve evraka 3 kişilik bir eksper tayin edilerek taleplerimize bahis zararlarımızın hesaplamalarına karar verildi. Uzman kararı evrakın temeline geçilmiş olması demektir. Topluluğumuz için güzel uğurlu olmasını dilerim” diye konuştu.

“Takımımız ve taraftarımız hak ettiğimiz şampiyonluk yolunda yüreğini ortaya koyuyor”

“Futbol kadrosunun muvaffakiyetleri bir periyot geçirdiğini tabir eden Burak Kızılhan, “Futbol ekibimizin Harika Lig, Ziraat Türkiye Kupası ve Avrupa Konferans Ligi’ndeki performansları bu dönem hepimizin memnunluğunu arttırıyor. Bu başarıda emeği geçen İsmail Kartal’a, teknik heyete, futbolcularımıza çok teşekkür ediyorum ve muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum. Futbolcularımızın alanda gösterdiği performans, İsmail hocamız ve takımının özverisi ile bu noktaya geldik. Başarımızın gerisindeki en büyük güç topluluğumuzun birlik ve beraberliğidir. Orta transferde takıma kattığımız oyuncular, dünya çapındaki oyuncular grubumuza olan inancımızı daha da arttırdı. Yanlışsız planlama, muhtaçlık duyulan bölgelere vaktinde desteklerle transfer devrine çok verimli geçiş yaptık. Leonardo Bonucci ve Rade Krunic üzere yıldız oyuncuları destek etmek şampiyonluk maksadımız ismine değerli adımlar oldu. Sizlerin ve taraftarımızın rolü çok büyük. Grubumuzun alandaki duruşu ve tribünlerimizin kenetlenip Fenerbahçe’mize her platformda takviye olmasını, ‘Yüreğini koy’ sloganı ile arttırdık. Ekibimiz da taraftarımız da hak ettiğimiz şampiyonluk yolunda varlığını ve yüreğini ortaya koyuyor. Yorulmayacağız, vazgeçemeyeceğiz, amaçlarımız yolunda sonuna kadar gayret edeceğiz. Taraftarlarımızın inanılmaz gücü bu muvaffakiyetlerin gerisindeki en büyük güçtür. İstediğimiz sonuç olan şampiyonluğa ulaşmak sizlerin dayanağı çok değerli ve değerlidir. Topluluk olarak harikulâde gayret ettiğimiz bu yolda Türkiye Futbol Federasyonu’na ve hakemlere davette bulunmak istiyorum. Adaletli olun ve tüm maçları hakkaniyetli yönetin. İkili standart futbolun ve adaletin temel prensiplerine karşıttır. Adaletin sağlanması futbolun geleceği ve marka pahası için kritik değere sahiptir. Umuyoruz ki hakemlerin rekabetteki tesirlerinin tartışılmayacağı dönem sonu yaşarız. Aslında bu koşullar sağlanınca da şampiyonluk kupasını müzemize biz getireceğiz” sözlerini kullandı.

Burak Kızılhan’ın akabinde kulüp şube sorumluları ilgilendikleri branşlar ile ilgili gelişmeler hakkında bilgiler aktardı. Daha sonrasında tekrar kelam alan Kızılhan olimpik branşlarla ilgili, “Kulüplerimizin finansal tabloları hepimizin malumudur. Bankaların borç yapılandırması gereği olimpik şubelerimizin faaliyetlerini sürdürmeleri büyük bir muvaffakiyettir. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak ekip sporlarında ya da ferdi sporlarda daima en üst oynuyoruz. Bu kuvvetli finansal kaideler altında olimpik şubelerimizin bu değerli muvaffakiyetlerinin devam etmeleri için koşullarımızı zorlayacağız. Burada en büyük hisse sponsorlarımızındır. Bir kere daha iş ortaklarımıza sonsuz teşekkür etmek istiyorum. Bizim gururla sahiplendiğimiz kimliğimiz var; Fenerbahçe Dünyanın En Büyük Spor Kulübü diyoruz her vakit. 1907’den bu yana spor kulübü kimliğimizi her vakit gururla taşıdık, bu muvaffakiyetleri daha da pekiştiği periyottan geçiyoruz” formunda konuştu.

Galatasaray Divan Konseyi Üyesi Sami Çölgeçen’in ‘Neredeyiz biz, hiçbir yerde yokuz. Yalnızca futbolda Fenerbahçe’yle yarışıyorsunuz, amatör şubelerde yoksunuz, Fenerbahçe’yi kıskanıyorum’ kelamlarını hatırlatan Burak Kızılhan, “Fenerbahçe, Türk sporunda ve ülkesinin geleceğinde değişik bir yerde” dedi. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)