Fenerbahçe, Sevilla maçında alana husus attan taraftarları ömür uzunluğu stattan men etti

UEFA Avrupa Ligi Son 16 Tipi rövanşında Fenerbahçe‘nin Sevilla’yı 1-0 mağlup ettiği müsabakada alana yabancı husus attığı tespit edilen 7 taraftar, süresiz men cezası aldı.

“STADA GİRİŞLERİNİ YASAKLADIK”

Fenerbahçe‘den yapılan açıklamada, “Kulübümüzün mevzu ile ilgili şahsen tespit ettiği 7 kişinin süresiz olarak stadımıza girişinin yasaklandığını bildiririz” denildi.

Fenerbahçe‘nin açıklamasının tamamı:

“Futbol Kadromuzun, 16 Mart 2023 tarihinde Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde oynadığı UEFA Avrupa Ligi Son 16 Tipi rövanş müsabakasında meydana gelen tribün olayları hakkında açıklama ve bilgilendirme yapmak istiyoruz.

Öncelikle;

Takımımızın çeşidi geçmek ismine sorumlulukla son ana dek çaba ettiği, tribünlerimizin bu sorumluluğu paylaşarak bir an olsun durmaksızın Grubumuza eşsiz dayanak verdiği maçta,

Fenerbahçemizin baskı ve oyun üstünlüğünü ele geçirdiği dakikalarda alana atılan cisimlerle bu birlikteliğe ve uğraşa bu formda ziyan verilmesi kabul edilebilir değildir.

Kulübümüzün bu bahis ile ilgili şahsen tespit ettiği 7 kişinin süresiz olarak stadımıza girişinin yasaklandığını bildiririz.

Ayrıca Fenerbahçe’ye dayanak olmak yerine mahzur olma hedefi taşıdığı açık olan bu davranışın kesimi olanların; tespiti ve 6222 sayılı kanun başta olmak üzere ilgili mevzuat kapsamında cezalandırılmalarına ait emniyet güçleri ve isimli merciiler tarafından yürütülen tüm süreçler ve atılan adımların da tarafımızca an be an yakından takip edildiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.

Önümüzdeki periyotta karşılaşma ya da aksiyon ayırt etmeksizin kanun, talimat, önlemler ve tüm ikazlara karşın yapılacak aksiyonlara ait verilecek seyirden yasaklama kararlarına ek olarak Kulübümüzün maddi olarak uğrayacağı ziyanların da ilgili şahıslardan tazmini dahil her türlü adımın da gündemimizde olduğunu vurgulamak istiyoruz.”

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)