Futbolda mavi kart nedir?

Uluslararası Futbol Birliği Heyeti, futbolda ihtilal üzere bir kararı hayata geçirmeye hazırlanıyor. Yeni sisteme nazaran, hakemleri aldatmaya yönelik hareket ve çok itirazda bulunan futbolculara “mavi kart” gösterilecek. Mavi kart alan futbolcular 10 dakika mühletle oyun dışı bırakılacak. Şimdilik profesyonel liglerde uygulanmayacak olan sistem pilot evresinde Federasyon Kupası ile Bayanlar Üstün Ligi maçlarında denenebilir. Futbolda mavi kart nedir?

FUTBOLDA MAVİ KART NEDİR?

Uluslararası Futbol Birliği Konseyi (IFAB), futbolda ihtilal niteliğinde bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor. İngiliz Telegraph gazetesinde yer alan habere nazaran, cuma günü yapılacak açıklamanın akabinde futbol alanlarında mavi kart uygulamaya başlanaca

UYGULAMA TEST AŞAMASINDA

Test basamağında mavi kart kuralı profesyonel liglerde uygulanmayacak. Pilot uygulamanın Federasyon Kupası ile Bayanlar Üstün Ligi maçlarında yapılabileceği kaydedildi.

MAVİ KART CEZASI ALAN FUTBOLCULAR 10 DAKİKA OYUN DIŞI KALACAK

Yeni kurala nazaran, hakemle sert biçimde tartışan ve onu aldatmaya çalışan futbolculara hakem mavi kart gösterebilecek. Mavi kart cezası alan futbolcular 10 dakika mühletle oyun dışı kalacak.

“FUTBOLCULAR ÜZERİNDE CAYDIRICI TESİR YARATACAK”

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)