Galatasaray, Şampiyonlar Kupası’nda önder olarak çeyrek finale çıktı

Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu Avrupa’nın (IWBF Europe) düzenlediği Şampiyonlar Kupası A Kümesi’nde gayret eden Galatasaray, başkan olarak çeyrek finale çıktı.

A Kümesi müsabakaları, sarı-kırmızılı kulübün konut sahipliğinde Yenibosna’daki Şehit Mustafa Özel Spor Kompleksi’nde yapıldı.

İlk gün İspanya’nın Bidaideak Bilbao BSR kadrosunu 2 uzatma sonunda 101-98 yenen Galatasaray, bugün 2 maça birden çıktı. Günün birinci karşılaşmasında Almanya grubu Köln 99ers’i 73-59’la geçen sarı-kırmızılılar, ikinci müsabakada Fransa temsilcisi Hornets Le Cannet’i 67-65 mağlup etti.

Grupta 3’te 3 yapan Galatasaray, önder olarak çeyrek finale çıktı. Çeyrek final, 7-10 Mart’ta Almanya ve İspanya’da dörderli 2 küme halinde oynanacak. Kümeleri birinci 2’de tamamlayan 4 takım, 2-5 Mayıs’ta İspanya’nın mesken sahipliğindeki Dörtlü Final’de şampiyonluk için uğraş edecek.

Galatasaray ile Hornets Le Cannet ortasında yapılan çabayı sarı-kırmızılı kulübün idare konseyi üyesi İstek Tevfik Morova ile Bahçelievler Belediye Lideri Hakan Bahadır da izledi.

Morova: “Amacımız eski şampiyonluklarımızı tekrar yaşamaya başlamak”

Galatasaray Kulübü İdare Konseyi Üyesi İstek Tevfik Morova, tekerlekli sandalye basketbolunda daha evvel kazandıkları memleketler arası şampiyonlukları yine yaşamak istediklerini söyledi.

Son maçın akabinde AA muhabirine açıklamada bulunan Morova, “Şampiyonlar Ligi küme kademesi bizim için çok değerliydi. Sedat hocamız güzel bir grup kurdu. Biz de idare olarak takviyemizi sürdürüyoruz. Emelimiz eski şampiyonluklarımızı tekrar yaşamaya başlamak. Bir sonraki çeşit, Almanya yahut İspanya’da olacağız. Çocuklarımızı tebrik ediyorum. Çok yeterli uğraş ettiler. Kümeden önder olarak çıktığımız için çok memnunuz.” diye konuştu.

Sarı-kırmızılı kadronun başantrenörü Sedat İncesu ise gençlerden yeni bir takım kurduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Sporcularımı kutluyorum. 2008-2018 ortasında 11 tane milletlerarası kupa kazandık. Sonraki devirde yeni bir yapılanmayla gençlere yönelerek yine Şampiyonlar Ligi’ni kazanmaya aday bir takım oluşturduk. İdaremizin dayanağı çok kıymetli.

Bu döneme iki kupa gayesiyle başladık. Gençlere yaptığımız yatırımlar çok düzgün sonuç verdi. Onların yanına üç İranlı atlet aldık. Onlar da çok yeterli sonuç verdi. Yine Avrupa kapılarını zorlamak istiyoruz. Bu kere kendi coğrafyamızın çocuklarıyla kazanmayı hedefliyoruz fakat kolay olmayacak. Hiçbir vakit kolay olmadı.”

Kaynak: AA / Spor

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)