Gaziantep FK ve Hatayspor maçları iptal edilirse 1. kim olur, puan durumu nasıl olur? Maçlar iptal olursa GS, FB ve BJK kaç puanda olacak?

Gaziantep FK ve Atakaş Hatayspor’un puanları silinirse ligde yeni puan durumu nasıl olur merak edildi. Futbolseverler internette, Gaziantep FK ve Hatayspor maçları iptal edilirse 1. kim olur, puan durumu nasıl olur? Maçlar iptal olursa GS, FB ve BJK kaç puanda olacak? araştırması yapıyor. İşte detaylar…

GAZİANTEP FK VE HATAYSPOR LİGDEN ÇEKİLDİ Mİ?

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İdare Konseyi, “Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenen kulüplerin liglerden çekilme talebini kabul etti. Hatayspor, Gaziantep FK, Yeni Malatyaspor, Adanaspor, Diyarbekirspor ve Kahramanmaraşspor liglerden çekildi.

Süper Lig’den Hatayspor ve Gaziantep FK, TFF 1. Lig’den Yeni Malatyaspor ve Adanaspor, TFF 2. Lig’den Diyarbekirspor ve Kahramanmaraşspor çekilme talepleri onaylandı.

GAZİANTEP FK VE HATAYSPOR MAÇLARI İPTAL EDİLİRSE YENİ PUAN DURUMU NASIL OLUR?

Gaziantep FK ve Hatayspor ligden çekildi ve kalan maçlarda rakiplerine 3 puan yazılacağı açıklandı. Husus hakkında kimi gruplardan itiraz gelmişti. Gaziantep FK ve Hatayspor’un puanları büsbütün silinecek mi silinmeyecek mi şimdi net bir resmi açıklama gelmedi. Ama şayet Gaziantep FK ve Hatayspor’un tüm puanları silinirse kadroların da puanları değişecektir. Şayet bu iki grubun tüm puanları silinirse Galatasaray’ın yeni puanı 51, Fenerbahçe’nin 48 ve Beşiktaş’ın da 48 olacaktır.

Oluşacak yeni puan durumu:

  • Galatasaray : 51 puan
  • Fenerbahçe : 48 puan
  • Beşiktaş : 48 puan

Eğer puanlar silinirse yeni oluşacak tabloda Galatasaray tekrar 1. sırada yer alacaktır.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)