Göztepe basketbolu 20 yıl sonra parkeye dönüyor

Göztepe’nin 2024-2025 döneminden itibaren profesyonel lige dahil olacak Erkek Basketbol A Kadrosu’nun tanıtım lansmanı Gürsel Aksel Stadı’nda gerçekleştirildi.

Önümüzdeki dönemden itibaren Türkiye Basketbol 2’nci Ligi’nde gayret edecek sarı-kırmızılıların tanıtım toplantısında Olimpik Branşlar Lideri Mehmet Sepil, Basketbol Şube Lideri Atakan Atalar ve şube yöneticisi Derya Özyürek katıldı. Organizasyonda, Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı Hüseyin Beşok da hazır bulundu.

MEHMET SEPİL:  10 YIL EVVEL KOYDUĞUMUZ AMAÇLARA ADIM ADIM GELİYORUZ

Göztepe’nin bir spor kulübü olduğunu belirterek kelamlarına başlayan Mehmet Sepil, “Göztepe’yi devralalı 10 yıl oldu. 10 yıl evvel ‘Göztepe bir spor kulübüdür’ demiştim. Göztepe yalnızca futbol değildir. O yıldan bu yana çok ara aldık. Basketbol çok değerli bir branş. 10 yıl evvel koyduğumuz maksatlara adım adım geliyoruz. Tüm olimpik branşlarda Göztepe’yi tekrar yapılandırma hedefindeydik. Salon sporları da çok değerli. Bayanlar voleybolda da çok kıymetli yapılanmaya gittik. Hentbol bizim en değerli branşlarımızdan biri. 17 branşımız var, hepsi faal. Bunların içinde ulusal ve olimpik atletlerimiz var. Cimnastikte birinci sefer Göztepe forması taşıyan Ferhat Arıcan madalya kazandı. 2 sene evvel basketbola altyapıyla başladık. Tesis için dayanak zorluğuna karşın sabırlı olduk. Artık başlıyoruz. Gaye tekrar sabırla, altyapıya ehemmiyet vererek, geleceği inşa ederek ve finansal olarak güçlü olup yolumuza devam etmek” diye konuştu.

“YENİ BİR GÖZTEPE TOPLULUĞU OLUŞTURMAK İSTİYORUZ”

Gelecek yıldan itibaren Bayan Voleybol Grubu’nun Sultanlar Ligi’ne yükseleceğine inandığını belirten Sepil, “Voleybolda başlayan gelişimi basketbolda da devam edeceğiz. Yeni bir Göztepe topluluğu oluşturmak istiyoruz. Dayanılmaz bir taraftarımız var futbolda, bunu başka branşlara da yayacağız. Futbolla olimpik branşlar birbirine yardım edecek. Basketbolda çok hoş bir yapılanma gerçekleştireceğiz. Takımımız çok uygun. Gerçek bir takım topladık. Sayın Hüseyin Beşok esasen İzmirli. Türk basketbolu Hüseyin Beşok için kıymetli ancak İzmir de kıymetli. Pınar Karşıyaka yıllarca İzmir’i çok düzgün temsil etti. Artık biz de geliyoruz. Salon branşlarına kâfi tesisler sağlamamız gerekiyor. Basketbolda maçlarımızı Bornova’da oynayacağız. Gelecek yıldan itibaren tesislerimiz çoğalacak. Benim için çok büyük heyecan. Büyük Göztepe’yi düşündüğümüzde basketbolda başarılı olmak çok önemli” halinde konuştu.

“BİRİNCİ MAKSADIMIZ GÜRSEL AKSEL STADI’NI CAZİBE ALANI HALİNE GETİRMEK”

Tüm branşlarda tesisleşme çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Mehmet Sepil, “Geldiğimde bir ağacımız bile yoktu. Yalnızca Urla Adnan Süvari Tesisleri’nin inşaatı vardı. Gürsel Aksel Stadı’na bir bakalım. Çok itinayla yapıldı, projesini kendimiz yaptık. Burası şimdi daha stat, burası cazibe alanı olacak. Stadın tamamının işletmeye alınması çok değerli. Çoçuk alanları, spor alanları, çatıda yürüyüş alanları olacak, çok yakında gelecek. Tüm bakanlık kararları alındı, bunun uygulanması yapılacak. Birinci maksadımız Gürsel Aksel Stadı’nı cazibe alanı haline getirmek. Burası 24 saat yaşayan bir spor merkezi haline gelecek. Stadyum birinci önceliğimiz. İkincisi İnciraltı projesi. Geçen sene temelini attık. Bir türlü projeye başlayamadık lakin kolay değil. Tekrar bir sürü bakanlığın onayını almamız gerekiyor. İnciraltı benim en büyük hayalim. Olimpik yüzme havuzu, tenis kortları olacak, okçular çalışacak, cimnastikçiler yararlanacak. İnciraltı projesine de çok yakınız. 2 ya da 3 ay içinde başlayabileceğimize inanıyorum. Orada bir salon da olacak. Salonumuz çok büyük olmayacak ancak maç oynanabilecek. Üçüncüsü bir salon muhtaçlığımız var. Kapasitesi en azından 3 bin 500’den büyük olması gerekiyor. Birçok kelamlar alıyoruz. Dördüncüsü de futbol altyapı tesisleri. Bu Torbalı’da mı olur Seferihisar’da mı olur göreceğiz” sözlerini kullandı.

ATAKAN ATALAR:  BASKETBOLDA DA GÖZTEPE’Yİ EN ÜST LİGLERE GETİRMEK İSTİYORUZ

Basketbol Şube Lideri Atakan Atalar basketbol için çok emek verdiklerini belirtti.

Sabırla çalıştıklarını belirten Atakan Atalar, “Biz 3 yıl evvel altyapıyı yapılandırmak için misyona hazırlandık. Liderimiz Mehmet Sepil bize şubenin anahtarını verdi, hareket alanımızı hür bıraktık. Öncelikle sabır gerekiyordu ve biz bu sabrı gösterdik. A ekibi 20 yıl sonra canlandırıyoruz. Sorumluluğumuzu biliyoruz. Biz öncelikle birinci 3 yıla odaklandık, amaçlarımızı belirledik. A kadroda amaçlarımız büyük fakat sabırla bir plan belirledik. Burası Göztepe Spor Kulübü. Basketbolda da Göztepe’yi en üst liglere getirmek istiyoruz. Burası İzmir’in en büyük kulübü. Amaçlarımız her vakit en üst sıralar olacak. Öteki olimpik branşlarda da en üst düzeyleri hedefliyoruz” dedi.

HÜSEYİN BEŞOK:  GÖZTEPE, BASKETBOLA 3-4 YILDIR EMEK VERİYOR

Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı Hüseyin Beşok ise, “Göztepe, basketbola 3-4 yıldır emek veriyor. Sağlam adımlarla geliniyor. İzmir’de basketbol kadrolarımız çoğalsın istiyoruz. 3 yıllık projenin akabinde Göztepe’nin Üstün Lig’de oynayacağına inanıyorum” yorumunu yaptı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)