Kimse beklemiyordu! Dursun Özbek gelecek seçimde aday olmayacağının sinyalini verdi

Süper Lig devi Galatasaray Lideri Dursun Özbek, gündemle ilgili çok konuşulacak açıklamalarda bulunup gelecek periyot lider olmayacağının sinyalini verdi.

ADAY OLMAYACAĞININ SİNYALİNİ VERDİ

Dursun Özbek, röportajında haziran ayındaki seçimde aday olmayacağının sinyalini verdi. Dursun Özbek’in kelamları şu biçimde:

“YENİ ARKADAŞLARA MUVAFFAKİYETLER DİLİYORUM”

Gelecek seçim aday olmayacağının sinyalini veren Özbek, “Aşağı üst 18, 19 aydır görevdeyiz. 2022 Haziran ayından beri Galatasaray Kulübü’ne hizmet etmek için genel heyet bize vazife verdi. Şurası çok net. 2022 Haziran ayında, seçim devrinde biz genel konseye ne kelam verdiysek hepsini realize ettik. Az bir şey kaldı. Bunlar nelerdir. Bilhassa Kemerburgaz’ın bitmesi. Florya’nın Kemerburgaz’a taşınması. İkincisi Mecidiyeköy’deki rezidansların bitirilip, hak sahiplerine teslim edilmesi kaldı. Bunları da Mayıs’a kadar yani önümüzdeki seçim periyoduna kadar bitirmeyi planlıyoruz. Bu bahiste çok ağır çalışmamız var. Başarılı mıyız, evet. Söylediğimiz her şeyi yaptık. Bilhassa futbolda Cumhuriyet’in 100’üncü yılındaki şampiyonluk da vaatlerimiz ortasında vardı. Şampiyon olduk, onu çok pahalı buluyorum. Amatör branşlarda kulübümüzün mali yapısı el verdiği sürece en düzgün, en başarılı biçimde kulübümüzü temsil ettik. Bu sene de şampiyonluğun en büyük adayı Galatasaray. Bu manada topluluğumuzu memnun etmek hiç hem amatör branşlarda hem futbolda çalışmalarımız sürüyor. Taraftarımıza teşekkür etmek istiyorum. Her yerde bizim ardımızda durdular. Alandaki performansı üst çekmek için en yüksek düzeyde dayanaklarını gösterdiler. Topluluğuma teşekkür ederim. Geldiğimiz günden beri huzur içinde, sevgiyle çalışmalar yapmak için onlara davet yapmıştım. Topluluğumuz bize bu hoş günleri, sevgi dolu iklimi sundu. Biz de gereğini yapmaya çalıştık. Bir teşekkür de idare heyeti arkadaşlarıma gönderiyorum. Onlar da aldığımız bu emaneti en yeterli formda temsil etmek için ellerinden geleni yaptılar. Münasebetiyle 2024’te emaneti teslim edeceğimiz bir seçim periyoduna geliyoruz. Galatasaray’a önümüzdeki devrin iyi olması ve bu periyotta yapılan işlerin bir tık daha üste taşınması için yeni gelecek arkadaşlara muvaffakiyetler diliyorum. Seçim vaatlerimizin hepsini gerçekleştirdik. Yaklaşık 4 aylık bir süremiz daha var. Bu 4 ayda da gerçekleştiremediğimiz ya da eksik kalan kısımları tamamlayacağız”

“CAMİA BİRBİRİNİ TANIYAN CAMİA”

Seçim periyodu hakkında da konuşan Özbek, “Galatasaray’da şöyle bir tarz yok. Ben Galatasaray’a lider olmak istiyorum üzere bir telaffuzla ortaya çıkılmaz. Bütün Galatasaray üyelerinin çıkmaması lazım. Topluluk aslında birbirini tanıyan bir topluluk. Topluluk üyelerinin kapasitesini, yapabilecekleri şeyleri çok yeterli analiz eden bir genel konseyimiz var. Hasebiyle Galatasaray’a hizmete sıra geldiği vakit aslında topluluk size bu çağrıyı yapar. Hiçbir kulüp üyesi de topluluğun, genel şuranın yaptığı bu çağrıyı karşılıksız bırakmaz. Galatasaray’da vazife verilir. Elbette Galatasaray’ın muhtaçlığı olunan her yerde ben ve arkadaşlarım varız. Biz şu anda Mayıs ayındaki seçimden fazla kelam verdiğimiz işlerin bitirilmesine konsantreyiz. Seçime daha aşağı üst 4 ay var. Bu süreyi, hizmet amacıyla pahalandırmak istiyoruz. Şu anda bir seçim çalışması içinde değiliz. Onu vakti zamanı geldiği vakit oturur, düşünürüz. Topluluğumuzun talepleri, görüşü doğrultusunda hareket ederiz” dedi.

Kaynak: Haberler.com / Spor

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)