Lionel Messi’nin Çin’deki hazırlık maçı yansılar nedeniyle iptal edildi

2020 FIFA Dünya Kupası şampiyonu Arjantin‘in gelecek ay Çin’in Hangzhou kentinde Nijerya ile oynayacağı hazırlık maçının programı, Messi’nin geçen hafta Hong Kong‘daki özel maçta forma giymemesi üzerine büyüyen yansıların akabinde rafa kaldırıldı.

JAPONYA’DA MÜHLET ALDI

Inter Miami ile Hong Kong‘daki özel maçta forma giymeyen Messi’nin çarşamba günü Japonya’nın başşehri Tokyo’da Vissel Kobe’ye karşı 30 dakika alanda yer alması Çinli futbolseverlerin reaksiyonunu çekti. Hangzhou Spor Ofisi’nden yapılan açıklamada, “bilinen nedenlerden” ötürü Arjantin ile Nijerya ortasındaki özel maçın oynanması için uygun şartların oluşmadığı ve müsabakanın iptal edildiği bildirildi. Arjantin Futbol Federasyonu idaresinin Nijerya ile oynamak için alternatif bir kent arayışına girdiği basına yansıdı.

FİLDİŞİ MAÇININ PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YOK

Fildişi Kıyısı’nın, başşehir Pekin’de Arjantin ile yapacağı özel maçın planlamasında ise şimdi bir değişiklik yaşanmadı. Inter Miami ile Hong Kong bölge kadrosu ortasındaki özel maça bilet alan futbolseverlere ödedikleri fiyatın yarısının iade edileceği duyurulmuştu.

Kaynak: AA / Spor

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)