Penaltı mı değil mi? Dev maçın önüne geçen konumu yorumlayan eski hakemler birebir noktada birleşti

Süper Lig’in 24. haftası dün akşam oynanan Beşiktaş- Trabzonspor maçıyla sona erdi. Mesken sahibi grubun 2-0 kazandığı maça 42. dakikadaki penaltı durumu damga vurdu.

ESKİ HAKEMLER “PENALTI” DEDİ

Mücadelenin akabinde konumu yorumlayan eski hakemlerden Bahattin Duran, Bülent Yıldırım ve Deniz Çoban,pozisyonun penaltı olduğu konusunda birleşti.

“AÇIK PENALTI”

Deniz Çoban; Maçın hakemi Arda Kardeşler, bu konum için olabilecek en makus yerde kalmı. Varsa formadan çekme varsa diz var. Arda baktığı yerden yalnızca Trabzonsporlu oyuncuyu görüyor. Daha âlâ yerde olmak için de kendini zorlamamış. Açıkça formadan çekme var. Tek başına çekme olsa istikrar bozmuyor diyebilirim. Formadan çekti, bu sırada dizi kalçasına vuruyor, bir oyuncu topu göğsüne nazaran ayarlamaya çalışırken istikrarı bozuluyor. Bu hareketin bütünü tartışmasız ve açık bir penaltı.

“NET PENALTI”

Bahattin Duran; Diz darbesi var. Devrilmeye başladı. Formadan da çekse döndürüp atacak. Bu konum net penaltı. Diz darbesi olmasaydı, yalnızca formayı üst çekmesinden ötürü ben çok anlayışlıyım ya anlayabilirdim. Forma elinde, dizi koyup indiriyor. Elde artık delil var. Arda Kardeşler, hiçbir şey görmüyor bu durumda, çok yanlış yerde. Diz darbesi tek ayağı havada olan Bardhi’ye yapılmış, formadan çekme var. VAR müdahalesi olur. Hakem izlemeye davet edilir. Bunu gören Arda Kardeşler, 1 defa izleyince penaltı verirdi.

“POZİSYON NET VAR NASIL DEĞERLENDİRMEZ”

Bülent Yıldırım: Sevgili VAR’daki arkadaşlar, ben sizin… Sonlanmak istemiyorum. Hangi deneyimle o takıma seçildiniz, ben bilmiyorum. Açıklanması lazım. Hangi performansla bu maçta misyon aldınız, açıklanması lazım. Bu kadar net konumu nasıl değerlendiremiyorsunuz! Yorumu kamuoyuna bırakıyorum.

Kaynak: Haberler.com / Spor

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)