Sarsıntı Felaketinin Yıl Dönümünde Federasyonlar ve Kulüplerden Anma İletileri

Kahramanmaraş

Federasyonlar ve birtakım spor kulüpleri tarafından yapılan 6 Şubat iletileri şöyle:

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU:

“6 Şubat 2023 tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 vilayetimizde yıkıcı izler bırakarak ülkemizi yasa boğan sarsıntı felaketinin yıl dönümünde, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kere daha Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.”

TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU:

“Unutmadık, unutmayacağız. 6 Şubat sarsıntılarında kaybettiklerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.”

TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONU:

“Tam bir yıl evvel, Kahramanmaraş’ta meydana gelen zelzeleler 11 kentimizde milyonlarca vatandaşımızı etkileyerek, on binlerce saf insanın hayatını kaybetmesine neden oldu. Hafızalarımıza büyük bir acıyla kazınan 6 Şubat 2023, yalnızca bir yas gününü değil; halkımızın dayanışma ve yardımseverlik ruhunu da temsil etmektedir. Sarsıntı felaketlerinin akabinde ülkemizin dört bir yanında başlatılan yardım seferberliklerinde basketbol topluluğumuz da örnek bir duruş sergilemiştir. Federasyonumuz, kulüplerimiz, atletlerimiz, sponsorlarımız, taraftarlarımız özcesi basketbolumuzun bütün paydaşları tek beden olarak birbirinden değerli projeler üretmiştir. Geçtiğimiz yıl; AFAD iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz “Basketköy” ile ailelere süreksiz bir yuva olmayı, zelzelenin etkilediği kentlerde gerçekleştirdiğimiz 12 DABO aktiflikleri ile yüzlerce çocuğumuzu sporun uygunlaştırıcı gücüyle tanıştırmayı amaçladık. Basketbolseverler tarafından bize emanet edilen yardımları zelzele bölgesindeki muhtaçlık sahiplerine ulaştırdık, liglerimizde oynanan karılaşmalar öncesi toplanan oyuncaklarla depremzede çocukların gülümsemesine vesile olmaya çalıştık. Basketbol ailemizin bütün fertlerine dayanakları için bir sefer daha şükranlarımı sunuyor, bu türlü büyük bir topluluğun modülü olmaktan onur duyuyorum. Bugün de tıpkı geride bıraktığımız yılda olduğu üzere hepimizin kalbi sarsıntıdan etkilenen yurttaşlarımız için çarpmaktadır. Ülkemizi vuran bu büyük felaketin yaralarını sarmak için daha yapacak çok işimiz olduğunu biliyoruz. Bu hedefle, daima birlikte ve dayanışma içinde çalışmaya devam edeceğiz. 6 Şubat 2023 sarsıntı felaketlerinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, acılı ailelere ve milletimize tekrar tekrar sabır diliyorum.”

FENERBAHÇE:

“Acı Felaketin 1. Yılı: “Unutmadık, Unutmayacağız” Tarihin en büyük felaketlerinden biri olan Kahramanmaraş merkezli 11 vilayetimizi etkileyen acı sarsıntının üzerinden bugün tam 1 yıl geçti. Kaybettiğimiz canlarımızın yerleri cennet olsun. Ülkemizin başı sağ olsun. Nasıl ki tarihimizin en acı günlerinde yaralarımızı birlikte sarmak için var gücümüzle çalıştıysak, bugün de yarın da çalışmaya devam edeceğiz. Yitip giden canlarımızı unutmayacak, gelecek hayali kuran çocuklarımızı ve binlerce insanımızı yalnız bırakmayacağız.”

GALATASARAY:

“5 yaşındaki çocuklar okula başladı, nişanlılar evlendi, askerler tezkere aldı, anneler bebeklerini kucakladı; lisana kolay, tam bir sene oldu bugün. Evvel 65 akabinde 45 saniye içinde olup bitti her şey. Gerisi karanlık, toz ve toprak. Bugün, 6 Şubat Kahramanmaraş sarsıntılarının yıl dönümü. Acımız hala taze, merhem olmak için uğraş büyük. Sarsıntıda hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına sonsuz sabır, geride kalıp sevdikleri için yaşama tutunmak zorunda olanlara kuvvet diliyoruz. Galatasaray burada, sizi hiç unutmadık ve asla unutmayacağız.”

BEŞİKTAŞ:

“Unutmadık. Unutmayacağız. Geçtiğimiz yıl yaşanan büyük felaketin yıl dönümünde, hayatını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sonsuz sabır diliyoruz. Beşiktaş JK olarak sarsıntıdan etkilenen tüm vatandaşlarımızın her vakit yanında olacağımızı belirtir, bu acıların bir daha yaşanmamasını temenni ederiz.”

TRABZONSPOR: .

“6 Şubat’ta meydana gelen ve 10 vilayetimizi etkileyen zelzelede hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, bu acıların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.”

HATAYSPOR:

“Hayaller enkaz altında kalsada bu kentin ışıklarını bir daha yakacağız. 06.02.2023 – 4: 17. Unutmayacağız.”

GAZİANTEP FK:

“O gün yaşanılan acılar hiçbir vakit unutulmayacak! 6 Şubat 2023 tarihinde asrın felaketi olarak nitelendirilen ve kentimizi de derinden etkileyen sarsıntıda hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz. Unutmayacağız.”

SİVASSPOR:

“6 Şubat 2023’te yaşadığımız sarsıntı felaketi, yüreklerimizde derin izler bıraktı. Kaybettiklerimizi hürmet ve rahmetle anıyoruz. Allah bir daha ülkemize, milletimize bu türlü acılar yaşatmasın.”

İSTANBULSPOR:

“Unutmayacağız, unutturmayacağız! Birleşerek, güçlenerek, el ele, kol kola, kalp kalbe olağız, yaralarımızı daima birlikte sarmaya devam edeceğiz. Asrın felaketinin 1. yıl dönümünde kaybettiğimiz tüm canlarımızı rahmetle ve hasretle anıyor, milletimize bir defa daha başsağlığı diliyoruz.”

BAŞAKŞEHİR FK:

“Unutmayacağız. 6 Şubat sarsıntılarının birinci yılında hayatını kaybeden vatandaşlarımızı hürmet ve rahmetle anıyoruz.”

ADANA DEMİRSPOR:

“Unutmadık, unutamayız. 6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız felakette hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz.”

ANKARAGÜCÜ:

“6 Şubat 2023. Unutmadık. 6 Şubat sarsıntısında yitirdiğimiz canlarımızı rahmetle anıyoruz.”

KONYASPOR:

“Unutmayacağız. 6 Şubat 2023 tarihinde 10 vilayetimizi etkileyen sarsıntıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı hürmet ve rahmetle anıyor, bu acıların bir kere daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.”

KASIMPAŞA:

“Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve birçok vilayette yaşanan şiddetli zelzelelerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.”

SAMSUNSPOR:

“6 Şubat sarsıntısında hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz. Ülkemizin başı sağ olsun. Unutmadık, unutmayacağız.”

ANTALYASPOR:

“Acımız birinci günkü üzere. Unutmadık, unutmayacağız”

FATİH KARAGÜMRÜK:

“Geçtiğimiz yıl meydana gelen ve 11 vilayetimizi etkileyen sarsıntıda hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yakınlarına sonsuz sabırlar diliyoruz.”

ALANYASPOR:

“6 Şubat 2023’te meydana gelen sarsıntı felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, milletimize bir sefer daha başsağlığı diliyoruz.”

ÇAYKUR RİZESPOR:

“Unutmadık, unutmayacağız. 6 Şubat 2023.”

KAYSERİSPOR:

“6 Şubat sarsıntısında hayatını kaybeden vatandaşlarımızı hürmet ve rahmetle anıyoruz. Unutmayacağız.”

ECZACIBAŞI DYNAVİT:

“Cumhuriyet tarihimizin en büyük doğal afetinin birinci yılında, yaşadığımız acıyı hala derinden hissediyoruz. Afetlerde hayatını kaybedenleri hürmetle anıyor, sevdiklerini kaybedenlere ve ülkemize bir defa daha sabır diliyoruz.”

VAKIFBANK:

“Ülkemizi derinden sarsan zelzele afetinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz.”

ANADOLU EFES:

“On bir vilayetimizi derinden etkileyen zelzele felaketinin yıl dönümünde, hayatını kaybedenleri derin bir ıstırapla anıyoruz. Doğal afetlerin yıkıcı tesirlerinden korunmak için hazırlıklı olmanın kıymetinin farkındalığıyla emsal bir felaketin tekrar yaşanmamasını temenni ediyoruz.”

PINAR KARŞIYAKA

“6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ı ve etraf vilayetlerimizi derinden etkileyen sarsıntıda hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor; geride kalanlara sabır diliyoruz. Tıpkı acıların bir kere daha yaşanmamasını umuyoruz.”

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)