Seçil Erzan davasında futbolcular duruşmaya zorla getirilecek

Banka müdürü Seçil Erzan’ın, yüksek kar getirisi olan emniyetli bir fon olduğunu ve Fatih Terim üzere isimlerin de bu fona dahil olduğunu söyleyerek ortalarında pek çok ünlü futbolcunun bulunduğu 21 kişiyi yaklaşık 25 milyon dolar ile 7 milyon 384 bin lira dolandırdığı sav ediliyor. Mahkeme süreci devam ederken 8 Mart’ta görülecek duruşmaya , Arda Turan, Emre Belözoğlu, Selçuk İnan ve Fernando Muslera’nın gelmesine, karara uymadıkları halde zorla getirilmesine hükmedildi.

MAHKEME HEYETİ ORTA KARARINI AÇIKLADI

15 Ocak’ta görülen duruşmada orta kararını açıklayan mahkeme, Seçil Erzan’ın Denizbank’ta bulunan hesap hareketlerinin istenilmesine, sanıklara ilişkin isimli emanette bulunan telefon ve sim kartların ekspere verilerek rapor aldırılmasına, ayrıyeten uzman raporuna hususla ilgili varsa banka çalışanları ve yöneticileriyle yazışmalarına ait ek rapor alınmasına karar verdi.

4 FUTBOLCUYA ZORLA GETİRİLME KARARI

Mahkeme, müştekiler Arda Turan, Emre Belözoğlu, Selçuk İnan ve Fernando Muslera’nın avukatlarına müvekkillerini hazır etmeleri için son sefer mühlet verilmesine, aksi takdirde haklarında zorla getirme kararı çıkarılacağına hükmetti.

Mahkeme heyeti, sanıklar Ali Yörük, Atilla Yörük, Nazlı Can ve Hüseyin Eligül’ün tüm bankalardaki hesap hareketlerinin Bankalar Birliği’nden sorulmasına, ayrıyeten Ali Yörük ile Semih Kaya ortasındaki hesap hareketlerinin de bankadan istenilmesine hükmetti.

ZORLA GETİRME KARARI ÇIKARILDI

Sanık Erzan ile tıpkı devirde bankada çalışan Fatin Seven isimli kişinin ‘tanık’ sıfatıyla zorla getirilmesine karar veren mahkeme, ortalarında Arda Turan’ın kardeşi Okan Turan’ın da bulunduğu kimi şahitlerin da zorla getirilmesi için yazı yazılmasına karar verdi.

Mahkeme heyeti, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı 8 Mart tarihine erteledi.

Kaynak: Haberler.com / Eymen Dursun – 3.Sayfa

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)