Stefan Kuntz, “Skordan mutlu değiliz”

Stefan Kuntz, “Skordan şad değiliz”

“Takım taktiksel olarak söylediklerimizi alana yansıttı”

BURSA – Türkiye A Ulusal Futbol Kadrosu Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, “Skorla ilgili şad değiliz. Taktiksel olarak oyun anlayışımız, beklentimiz vardı. Kadro çok disiplinli formda bizim onlara söylediğimiz taktiksel uygulamaları alana yansıttı” dedi.

EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası D Kümesi ikinci hafta çabasında Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda Türkiye, Hırvatistan’a 2-0 mağlup oldu. Maçın akabinde düzenlenen toplantıda konuşan Türkiye A Ulusal Futbol Ekibi Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz “Skorla ilgili mutlu değiliz. Taktiksel olarak oyun anlayışımız beklentimiz vardı. Kadro çok disiplinli halde bizim onlara söylediğimiz taktiksel uygulamaları alana yansıttı. Böylece maç başında deneyimli rakibi 8-9 bariz yanılgıya zorladık. Birebir vakitte bu kusurlardan 3- 4 tane de değerli gol duruma girdik ancak golü bulamadık. Rakibimiz kaleye birinci geldiğinde golü buldu. En büyük fark topla buluştuğunuzda birinci temasla ne yaptığınızdır” dedi.

Oyundan aslında düşmediklerini belirten Kuntz, “Oyunu zorladık bu düzeydeki kadroya karşı başa baş çaba edebileceğimizi gösterdik. Bundan sonraki süreçlere bu hissiyatı yansıtmamız gerekiyor. İleriye dönük bu havada futbol oynamamız gerekiyor. Bizler oyuncularımızla birlikte olmadığımız sürece neler üzerine çalışmaları gerektiğini ferdi olarak konuşmuştuk. Haziran ayında kampımız uzun olacak onlarla birebir çalışma imkanımız olacak. Onların da bu süreçte kendi kulüpte bu süreçleri düzgün değerlendireceklerine inanıyorum” tabirlerini kullandı.

Arda Güler’in oyuna alınması ile ilgili bir soruyu da yanıtlayan Kuntz, “Hakan Çalhanoğlu bugün bariz 6 numara oynadı. O durumda değişecek oyuncu Arda muhakkak değildi. Lakin o denli bile olsa Arda’yı oraya koyma üzere imkanımız yoktu” dedi.

Hakemlerle ilgili konuşmak istemediğini kelamlarına ekleyen Kuntz, “Ben genel olarak hakemler üzerinde konuşmuyorum. Bizler girmiş olduğumuz durumları gol yapmış olsaydık bugün onu düşünmemize gerek kalmazdı. Benim hakeme sorduğum soru kolaydı. Ben kendi faal vaktinde beri anlamadığım bahis vardı. Süren ofansif atağımızı ceza alanı içine taşımamıza karşın neden oyunu bitirdiklerini sordum. Tahminen golü atardık 2-1 olurdu o vakit bitirebilirdi” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Samet Gerçek – Spor

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)