Stefan Kuntz, “Skordan mutlu değiliz”

Türkiye A Ulusal Futbol Ekibi Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, “Skorla ilgili şad değiliz. Taktiksel olarak oyun anlayışımız, beklentimiz vardı. Grup çok disiplinli biçimde bizim onlara söylediğimiz taktiksel uygulamaları alana yansıttı” dedi.

EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası D Kümesi ikinci hafta gayretinde Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda Türkiye, Hırvatistan’a 2-0 mağlup oldu. Maçın akabinde düzenlenen toplantıda konuşan Türkiye A Ulusal Futbol Grubu Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz “Skorla ilgili şad değiliz. Taktiksel olarak oyun anlayışımız beklentimiz vardı. Grup çok disiplinli biçimde bizim onlara söylediğimiz taktiksel uygulamaları alana yansıttı. Böylece maç başında deneyimli rakibi 8-9 bariz yanılgıya zorladık. Birebir vakitte bu kusurlardan 3- 4 tane de kıymetli gol duruma girdik ancak golü bulamadık. Rakibimiz kaleye birinci geldiğinde golü buldu. En büyük fark topla buluştuğunuzda birinci temasla ne yaptığınızdır” dedi.

Oyundan aslında düşmediklerini belirten Kuntz, “Oyunu zorladık bu düzeydeki ekibe karşı başa baş gayret edebileceğimizi gösterdik. Bundan sonraki süreçlere bu hissiyatı yansıtmamız gerekiyor. İleriye dönük bu havada futbol oynamamız gerekiyor. Bizler oyuncularımızla bir arada olmadığımız sürece neler üzerine çalışmaları gerektiğini kişisel olarak konuşmuştuk. Haziran ayında kampımız uzun olacak onlarla birebir çalışma imkanımız olacak. Onların da bu süreçte kendi kulüpte bu süreçleri uygun değerlendireceklerine inanıyorum” tabirlerini kullandı.

Arda Güler’in oyuna alınması ile ilgili bir soruyu da yanıtlayan Kuntz, “Hakan Çalhanoğlu bugün bariz 6 numara oynadı. O durumda değişecek oyuncu Arda katiyetle değildi. Lakin o denli bile olsa Arda’yı oraya koyma üzere imkanımız yoktu” dedi.

Hakemlerle ilgili konuşmak istemediğini kelamlarına ekleyen Kuntz, “Ben genel olarak hakemler üzerinde konuşmuyorum. Bizler girmiş olduğumuz konumları gol yapmış olsaydık bugün onu düşünmemize gerek kalmazdı. Benim hakeme sorduğum soru kolaydı. Ben kendi faal vaktinde beri anlamadığım bahis vardı. Süren ofansif atağımızı ceza alanı içine taşımamıza karşın neden oyunu bitirdiklerini sordum. Tahminen golü atardık 2-1 olurdu o vakit bitirebilirdi” diye konuştu. – BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)