TFF mukaveleyi feshetti! Para ödenmeyince maç yayınları durdu

TFF 2. Lig ve 3. Lig 2022-2023 dönemi maçlarının canlı yayınları yayıncı kuruluş kulüplere taahhüt ettiği nakit ödemeyi yapmadı. Ajansspor’daki habere nazaran; 5 yıllık yayın hakları için yaptığı mukavele feshedildi. Fuchs Sports ile yapılan ve data toplama geliri hariç, yıllık 6 milyon liralık yayın kontratı dönem bitmeden tek taraflı olarak feshedilmesi üzerine yayıncı kuruluşa türel danışmanlık hizmeti veren Avukat Emin Öztürk açıklamalarda bulundu.

“İLETİŞİM KURAMIYORUZ”

Ajansspor’a konuşan Öztürk, “Gelinen nokta keder verici. Ne yazıkki Fuchs yetkilileri ile bağlantı kuramıyoruz. Dışarıdan danışmanlık verdiğimiz bu firma Türkiye futbol federasyonuna olan mali yükümlülüklerini yerine getiremediği için mukavele fesih edilmiş gözüküyor. Ofisimiz dahil, çeşitli danışmanlar ve hizmet sağlayanlar mağdur edilmiş durumda. Bu durumun bir an önce giderilmesini ummaktan öteki şu evrede elimizden gelen bir şey yok. Şirketin tek sahibi ve yetkilisi Lüksemburg’da yaşıyor, Türkiye gelip durumu toparlamasını umuyoruz” dedi.

“ÇALIŞMALAR SÜRMEKTEDİR”

Fuchs Sports ise toplumsal medya hesabından duyuru yaptı. Yapılan açıklamada, “TFF tarafından 2. ve 3. Lig yayın haklarına ait kontratımız tek taraflı olarak fesih edilmiştir. Yayınların kaldığı yerden devam edebilmesi için çalışmalar sürmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunarız” denildi. Firma dün yaptığı açıklamada da “Teknik altyapımızdaki bir geliştirme nedeniyle TFF 2. Lig 29. hafta maçları yayın programımızdan çıkarılmıştır” formunda bir duyuru yapmıştı.

“BEIN SPORTS ÜZERE ONUN DA AYRINTILARI VAR”

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Ajansspor’un sorusu üzerine TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig yayın haklarının bilgi toplama hakkıyla birlikte toplam 30 milyon lira olduğunu açıklayarak, “Ödeme hali ayrıntıları var, beIN Sports’un nasıl ayrıntıları varsa onun da birebir ayrıntıları var. Doğal bu parayı size çabucak peşin vermiyor, aylara bölerek veriyor” diye konuşmuştu.

BURSASPOR-AMEDSPOR MAÇINDA TAKİPÇİ YAĞDI

Ülke gündemine damga vuran olayların yaşandığı Bursaspor-Amedspor müsabakasını YouTube üzerinden yayınlayan Fuchs Sports, değerli kitle yakalamıştı. Bu hesabın şu anki takipçi sayısı 123 bin.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)