V Rising, PlayStation 5’e geliyor

Vampir hayatta kalma oyunu V Rising yakında PlayStation 5’e geliyor. Ayrıyeten uzun müddettir talep edilen bir özelliğin sonunda özgün PC sürümüne de geleceği doğrulandı.

V RISING, PS5’E GELİYOR

İsveçli geliştirici Stunlock Studios tarafından geliştirilen V Rising , Mayıs 2022’de erken erişim PC oyunu olarak piyasaya sürülmesinin akabinde kısa müddette tanınan oldu. Unity tabanlı RPG ve kale inşa etme oyunu, oyunculara açık dünyada hayatta kalma tecrübesine eşsiz bir boyut kazandırıyor.

V Rising’in kendisini öteki emsal oyunlardan ayırmasına yardımcı olan bir ayrım olan, sihir kullanan vampirlerin rolünü üstlenin. Ocak 2023 prestijiyle V Rising iddiası üç milyon kopya sattı ve artık oyun büsbütün yeni bir izleyici kitlesi kazanma fırsatına sahip oldu.

2024’ün birinci PlayStation State of Play etkinliğinde gösterilen bir oynanış fragmanında, V Rising’in PS5 irtibat noktasının 2024’te piyasaya sürüleceğini ortaya çıkardı. Bu lansman, dünyanın en âlâ vampir oyunlarından biri olarak kabul edilen V Rising’in konsoldaki birinci çıkışına işaret edecek. Ayrıyeten, V Rising’in nihayet resmi oyun kumanda takviyesini alacağının ortaya çıkmasıyla PC oyuncuları da kimi düzgün haberler aldı.

V Rising Twitter hesabı, oyunun Windows sürümünün aranan özelliğe sahip olacağını doğruladı. Yaklaşık iki yıldır piyasada olmamasına karşın V Rising’in PC’deki oyun kumandaları için hala resmi bir dayanağı yok. Fakat oyuncular, Valve’ın tanınan Steam Deck’i yahut çok daha güçlü Asus ROG Ally üzere taşınabilir sistemlerde birkaç ikazla oyunun hâlâ oynanabileceğini bildirdi.

Stunlock Studios daha evvel V Rising’in bir sonraki büyük güncellemesinin oyunun tam sürümü olmasını istediğini belirtmişti . Stunlock Studios, takipçilerine 2024 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanan bu 1.0 yapısının V Rising’in gelişiminin sonu olmayacağına dair garanti verdi. Şirket, V Rising’in birinci büyük güncellemesi Secrets of Gloomrot’u geçen Mayıs ayında yayınladı ve oyuncuların V Rising’de efsanevi vampir silahları üretmesine imkan tanıyan Ancestral Forge iş istasyonu üzere birçok yeni içerik ekledi.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)