Yeşim Spor U-14 Basketbol Kadrosu Ankara’da dostluk maçı yaptı

Yeşim Spor U-14 Basketbol Grubu, Bursa U-14 Basketbol Ligi’nde gösterdiği başarılı performansın akabinde Ankara‘da Türk Telekom Spor Kulübü ile dostluk maçına çıktı. Genç sportmenler Ankara seyahatlerinde Anıtkabir’i de ziyaret etti. Yeşim Spor Kulübü oyucuları ve teknik heyeti, Bursa’ya dönüşlerinde Yeşim Küme kurucularından Merhum Şükrü Şankaya’yı vefatının 18. yılında kabri başında andı.

Yeşim Spor Kulübü U-14 Ekibi, yeni dönemin başlangıcında elde ettiği başarılarla dikkat çekiyor. Yeşim Spor Kulübü, bu muvaffakiyetlerini daha da pekiştirmek gayesiyle Türkiye’nin farklı bölgelerindeki hazırlık maçlarıyla kendilerini geliştiriyor. Bu kapsamda Ankara’ya bir seyahat gerçekleştiren kulüp, hem Türk Telekom Spor Kulübü ile dostluk maçı yaptı hem de Cumhuriyet’in 100. yılında Anıtkabir’i ziyaret etti.

Yeşim Spor Kulübü U-14 Grubu’nun Ankara’da Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarını da ziyaret etti. Cumhuriyetin 100. kuruluş yıl dönümünde Ata’nın huzuruna çıkan sportmenler, Atatürk’ün unsur ve ihtilallerine olan bağlılıklarını bir sefer daha vurguladı.

Ankara’yı ziyaret eden Yeşim Spor U-14 (A) ve U-14 (B) kadroları Türk Telekom Spor Kulübü ile karşı karşıya geldi. Türk Telekom Spor Salonu’nda yapılan iki maçta da üst seviyede çaba yaşanırken, karşılaşmalarda kazanan sporun ruhu ve dostluk oldu.

Yeşim Sporlular, başarılı endüstrici kimliğinin yanı sıra başta spor ve eğitim olmak üzere birçok alanda yaptığı katkılar ve hayırsever kişiliği ile ön plana çıkan Merhum Şükrü Şankaya’yı vefatının 18. yılında mezarı başında andı.

Yeşim Spor Kulübü Yöneticisi Cem Çağal başta olmak üzere kulübün teknik sorumluları, genç sportmenler ve aileleri, Merhum Şükrü Şankaya’nın mezarını ziyaret ederek dualar etti. – BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)