Alper Gezeravcı’nın içinde bulunduğu Memleketler arası Uzay İstasyonu Türkiye’nin üzerinden geçecek

Türkiye Uzay Ajansı tarafından yapılan açıklamaya nazaran, Türkiye’nin birinci astronotu Alper Gezeravcı’nın da içinde yer aldığı Memleketler arası Uzay İstasyonu, bugün Türkiye’nin üzerinden geçecek.

GEZERAVCI’NIN İÇİNDE BULUNDUĞU MİLLETLERARASI UZAY İSTASYONU TÜRKİYE’NİN ÜZERİNDEN GEÇECEK

Türkiye Uzay Ajansınca (TUA), ülkenin birinci astronotu Alper Gezeravcı’nın da içinde yer aldığı Memleketler arası Uzay İstasyonu’nun, bugün Türkiye’nin üzerinden geçeceği bildirildi. TUA’nın toplumsal medya hesabından “Gurur Duy Türkiye” etiketiyle paylaşım yapıldı.

Alper Gezeravcı

“TÜRKİYE İÇİN GEZERAVCI’YI GÖRME VAKTİ”

Ülkenin birinci astronotu Gezeravcı’nın da içinde yer aldığı Milletlerarası Uzay İstasyonu’nun, bugün Türkiye’nin üzerinden geçeceği belirtilen açıklamada, “Türkiye için Alper Gezeravcı’yı görme vakti! Gözlemlemek istersen hazırladığımız bu kılavuza bakabilirsin. (31 Ocak 2024 20.11-20.14)” sözü kullanıldı.

19 OCAK’TA UZAYA GİTMİŞTİ

“Türkiye’nin birinci astronotu” olarak tarihe geçen Alper Gezeravcı’nın da içinde bulunduğu Ax-3 mürettebatını Crew Dragon uzay aracıyla ISS’ye taşıyan SpaceX Falcon 9 roketi, 19 Ocak Cuma TSİ 00.49’da NASA’nın Florida’da bulunan Kennedy Uzay Merkezi’ndeki fırlatma kompleksi 39A’dan fırlatılmıştı. Böylelikle Türkiye’nin uzay seyahati başlamış oldu.

Kaynak: AA / İktisat

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)