Apple’ın kendi modemi beklenenden çok daha geç gelebilir

Bu, Apple’ın yonga seti üretim uğraşlarını başarılı bir halde ölçeklendirip Intel’e olan bağımlılığını sona erdirmesine karşın şirketin artık 5G akıllı telefon modemleri sağlamaya devam edeceğini duyurdu. Birebiri şimdi 5G radyolar için geçerli değil.

Ancak görünen o ki Qualcomm, Apple’ın sonunda kendi 5G radyolarını kâfi ölçekte üretebileceğine inanıyor. Qualcomm, Apple’ın 2026 iPhone’ları için gereksinim duyacağı bileşenlerin yalnızca  %20’sini sağlamayı bekliyor.

Apple’ın kendi modemi beklenenden çok daha geç gelebilir

Apple’ın kendi modemlerini üretmeyi ve iPhone tedarik zincirinin daha fazlasını kendi bünyesine katmayı planladığı bir müddettir açıktı. The Wall Street Journal’ın belirttiği üzere şirket, Intel’in taşınabilir modem işini dört yıl evvel 1 milyar dolara satın aldı ve bu süreçte yararlı patentlere ve bilgili işçiye sahip oldu. Fakat kendi akıllı telefon modemlerini geniş ölçekte üretmeye yönelik rastgele bir planın şimdi gerçekleşmediği görülüyor.

Son düzenlemenin, şirketler ortasında 2019’dan bu yana yürürlükte olan patent lisans mukavelesiyle hiçbir ilgisi yok. Bu muahedenin mühleti altı yıl olup, mukaveleyi iki yıl uzatma seçeneği de bulunuyor. Qualcomm modemli yeni iPhone’ların önümüzdeki günlerde raflara çıkacağı göz önüne alındığında, iki taraf ortasındaki son muahede muhtemelen bir müddettir üzerinde çalışılıyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)