Apple’ın yeni sanal gözlüğü piyasaya çıktı! Sokaklar bilim kurgu sinemasına döndü

Apple‘ın yeni sanal gerçeklik gözlüğü Apple Vision Pro’yu kullananların farklı hareketleri, izleyenlere adeta bilim kurgu sineması sahneleri yaşatıyor. Kimi toplumsal medya kullanıcıları teknolojinin geldiği noktaya dikkat çekerken, kimileri ise insanları zombileştirdiğini işaret ediyor.

SANAL GERÇEKLİK GÖZLÜĞÜ SATIŞTA

Teknoloji devi Apple son çıkardığı Apple Vision Pro sanal gerçeklik gözlüğünü ABD’de satışa çıkardı. Gözlük kullanıcılarına eşsiz bir tecrübe yaşatırken sokaklarda kullanımı ise insanları, adeta bilim kurgu sinemalarından fırlamış üzere enteresan ve dikkat cazibeli karakterlere dönüştürebiliyor.

GERÇEK DÜNYA İLE SANA DÜNYAYI BİRLEŞTİRDİ

Sosyal medyada paylaşılan enteresan imajlar ortasında bilhassa kullanıcıların gözlük takıp tuhaf hareketler sergiledikleri anlar dikkat çekiyor. Gözlük kullanıcılara gerçek dünya ile sanal bir dünyayı birleştirme özelliği sağlarken etraflarındaki insanları ise şaşkına çeviren görüntüler ortaya çıkarıyor.

GÖRÜNTÜLERE YORUM YAĞDI

Bazı toplumsal medya kullanıcıları teknolojinin geldiği noktaya dikkat çekerken, kimileri ise insanları zombileştirdiğine vurgu yapıyor. Apple Vision Pro ile ilgili görüntüler, toplumsal medyada kısa müddette en çok izlenen görüntüler ortasına girdi. Paylaşımların altına “Bu havalı gelebilir fakat berbat derece de korkutucu bir teknoloji 10 yıl sonra sokakta herkesin başında gözlük kendi kendine garip garip hareketler yaptığı kimse ile irtibat kuramadığı kimseyi görmediği kendi dünyasında yaşadığı bir çöplük olur dünya”, “Çok korkutucu olmaya başladı bu teknoloji” üzere yorumlar geldi.

APPLE VİSİON PRO FİYATI

Türkiye’de ikinci el alışveriş sitelerinde gözlüğün fiyatı 135 bin TL’den başlayıp 249 bin TL’ye kadar çıkıyor. Gözlüğün temel modeli 256 GB depolama alanıyla 3 bin 499 dolar fiyat etiketiyle satışa çıktı. Apple’ın ABD’de pazarında satışa sunduğu gözlüğün Türkiye’ye ne vakit geleceği ve fiyatının ne kadar olacağı şimdi bilinmiyor. ABD’den yolcu beraberinde getirilen gözlüklerin, Türkiye’deki ikinci el alışveriş sitelerinde 135 bin TL’den başlayıp 249 bin TL’ye kadar yüksek fiyatlarla satışa sunulduğu dikkat çekti.

Kaynak: Haberler.com / Teknoloji

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)