Astronot Alper Gezeravcı’nın dönüş seyahati ertelendi

Alper Gezeravcı‘nın dönüş seyahatinde erteleme yapıldı. SpaceX, Florida kıyılarındaki olumsuz hava şartları nedeniyle, Alper Gezeravcı‘nın içinde bulunduğu Ax-3 takımının ISS’ten ayrılışının ertelendiğini duyurdu. Dragon kapsülü en erken 5 Şubat Pazartesi günü ISS’ten ayrılacak.

SpaceX, X toplumsal medya hesabından Ax-3 grubunun Milletlerarası Uzay İstasyonu’ndan (ISS) ayrılışının ertelendiğine dair açıklama yaptı. Açıklamada Florida kıyısındaki hava durumunun uygun olmaması nedeniyle Dragon ve Ax-3 grubunun 5 Şubat’tan evvel ISS’ten ayrılmayacağı söz edildi. Ayrıyeten açıklamada, grupların ISS’ten ayrılış planlarına ait hava şartlarını gözlemlemeye devam edecekleri belirtildi.

“ÜLKEME MÜTEŞEKKİRİM”

Gezeravcı’yı uzaya taşıyan Ax-3 misyonunu gerçekleştiren Axiom Space şirketinin toplumsal medya hesaplarından, Dragon grubunun UUİ’ye vedası canlı yayınladı. Veda merasiminde konuşan Türk astronot Alper Gezeravcı İngilizce olarak “Bu olağanüstü kadronun modülü olduğum için onur duyuyorum. Her adımımızda bize dayanak veren UUİ grubuna ve komutanımıza çok teşekkür ederim. Çok büyük bir misafirpervelik ve nezaketle bizi ağırladılar. Ülkeme bu gözü pek ve kararlı adım için çok müteşekkirim” dedi.

“BU KISSANIN BAŞLANGIÇ NOKTASIYDI”

Gezeravcı konuşmasının Türkçe devam ettiği kısmında ise “Gerçekleştirdiğimiz bu misyonun geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimiz için ilham verici bir başlangıç olmasını diliyorum. Bu bir öykünün başlangıç noktasıydı, bir yere varış noktası değil. Bundan sonraki yolumuz tüm milletimize iyi uğurlu olsun” biçiminde konuştu.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)