Ay’a yerleşim için birinci adımlar atılıyor!

Şirket, birinci projesi Aydan Dünyaya uydu ağı olan, ay altyapısına ayrılmış bir yan eser olan Crescent Space’i yarattı. Parsec, astronotlar, ekipmanları ve meskendeki beşerler ortasında kesintisiz bir irtibat sağlamak için küçük ay uydularından oluşan bir takımyıldız kullanıyor. Sistem ayrıyeten navigasyon yardımı sağlayacak.

Teknolojinin kaşiflerin bağlantı halinde olmalarına ve uzay aracı rota değişikliklerine yardımcı olması planlanıyor. Fakat Lockheed Martin’in açıkladığı üzere, Ay topraklarında olanlar için hayati olabilir. Parsec’in ağları GPS’e muadil bir ay haritası da oluşturarak astronotlara tam pozisyonlarını ve üsse dönüş taraflarını verecek. Örneğin bu yolla, bir gezici grup tehlikeli bir kratere girmeden meskene nasıl döneceğini biliyor olacak.

Ay’a yerleşim için birinci adımlar atılıyor!

Crescent’in birinci Parsec ağı, uyduları Lockheed Martin ile birlikte 2025 yılına kadar faaliyete geçecek. Ve siz sormadan evvel: evet, elbette şirket açıkça kimi büyük müşteriler bulmayı umuyor. CEO Joe Landon (eski ismiyle Lockheed Martin Uzay Lider Yardımcısı), Crescent’in NASA’nın Artemis Ay inişlerini ve başka keşif misyonlarını desteklemek için “iyi bir konumda” olduğunu tez ediyor. Lakin NASA’nın Artemis programı 2024’ün sonlarına kadar bir Ay uçuşu ve 2025’in sonunda bir iniş bile yapmayacağı için bu başlangıç biraz erken olabilir.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)