Huawei modelleri, HarmonyOS 3.1 güncellemesine kavuştu

Huawei, akıllı telefon müşterilerinin kullanıcı tecrübesini artıracak bir dizi yeni özellik sunacak HarmonyOS 3.1‘i resmi olarak duyurdu. Yeni özellikler ferdileştirme, kamera uygulaması, uydu irtibatı, simgeler, güvenlik ve katlanabilir telefonlar üzere birçok alanda sunuluyor.

HarmonyOS 3.1‘in anahtar görsel değişikliklerinden biri, kullanıcıların kendi fotoğraflarını her vakit açık olarak gösteren yeni bir kilit ekranı kullanmasıdır. Kilit ekranı ve ana ekran ortasındaki geçiş kesintisiz ve akıcıdır. Görsel olarak geliştirilen bir başka özellik ise, kullanıcıların etkileşimli 3D animasyon widget’ları her vakit açık olarak gösterme seçeneği sunan 3D Daima-Aktif Ekranı (AOD) özelliğidir.

Uygulama simgeleri de hafif bir makyajdan geçti, Huawei, sıkıntısız bir görünüm yaratmak için hafif yuvarlatılmış köşeleri tanıttı. Kamera uygulamasında, kullanıcılar artık yeni bir dönen yakınlaştırma halkası kullanabilir ve ekran üzerinde denetim düğmeleriyle yakınlaştırmayı ayarlayabilir. Huawei, en yaygın seçeneklerden kimilerini daha güzel erişilebilir hale getirmek için deklanşör düğmesinin altına tekrar yerleştirdi.

Huawei modelleri, HarmonyOS 3.1 güncellemesine kavuştu

HarmonyOS 3.1, ikinci jenerasyon uydu irtibatı özelliklerini destekliyor ve iki taraflı SMS gönderme imkanı sunan yeni bir arayüz sağlıyor. Ayrıyeten bu güncelleme ile birlikte telefona daha uygun güvenlik özellikleri de eklenmiştir; bu özellikler ortasında ekrandaki uygulamaların gizlenebilmesi ve art plan pop-up uygulamalarının yönetilmesi de yer alır. Ayrıyeten kullanıcılar ikinci bir uygulamaya atlamadan evvel onay bildirileri alabilirler.

Katlanabilir aygıtlar için HarmonyOS 3.1, özel olarak büyük ekranlar için tasarlanmış yeni bir ana ekran tertibi yüklemiştir. Yazılım ayrıyeten, bölünmüş ekran fonksiyonelliğini aktifleştirir ve yeni AI dayanaklı akıllı bölünmüş ekran nizamı getirir. Yazılım, bölünmüş ekran uygulamalarını denetim edebilir ve bunları geçmiş kullanım alışkanlıklarına nazaran yine sıralayabilir.

Sonuç olarak, HarmonyOS 3.1’deki yeni özellikler, Huawei akıllı telefon sahiplerinin kullanıcı tecrübesini değerli ölçüde geliştirmeye yöneliktir

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)