Metaverse’e bir darbe de Disney’den! Kısım büsbütün kapatıldı!

Eski Disney CEO’su Bob Chapek’in, Disney’in kıssalarını yeni teknolojiler kullanarak anlatmanın etkileşimli yollarını bulma misyonunda gruba liderlik etmesi için şirketin emektarı Mike White’ı ataması bir yıldan biraz daha uzun bir müddet önceydi. Kadronun geri kalanı işlerini kaybederken, White şirkette kalacak, lakin ileride hangi rolü üstleneceği aşikâr değil.

Yöneticinin Disney için Amazon Prime gibisi bir abonelik hizmeti başlatma planının da rafa kaldırıldığı bildirildi. Bu, şirketin perakende operasyonları ve insanların Disney tema parklarında yiyecek ve eser satın almak için kullandıkları uygulamaları olan Disney+ için tek bir kullanıcı tecrübesi yaratacaktı.

Metaverse’e bir darbe de Disney’den! Kısım büsbütün kapatıldı!

Chapek metaverse kelam konusu olduğunda Disney’in geleceği konusunda umutlu ve iyimserdi ve daha evvel şirketin “fiziksel ve dijital tecrübeleri harmanlamada” kusursuz olması gerektiğini söylemiş, Metaverse’yi “bir sonraki şahane kıssa anlatımı” olarak isimlendirmişti. Tabi, kısmın kapanması, Disney’in metaverse hırslarını sonsuza dek terk ettiği manasına gelmiyor. The Journal’ın belirttiği üzere, Kasım 2022’de Chapek’in yerine CEO olarak geri dönen Bob Iger, animasyonlu bir avatar teşebbüsünün idare şurasına katıldığında metaverse’de de bir gelecek gördüğünü gösterdi.

Iger’in aklında öteki bir strateji olsa da, bunu duymamız biraz vakit alabilir. Disney, önemli maliyet azaltıcı tedbirler alması için yatırımcıların baskısı altında ve daha evvel 7.000 çalışanını işten çıkaracağını duyurdu. TechCrunch’a nazaran, birincisi bu hafta olmak üzere üç cins işten çıkarma olacak. Metaverse grubu, Disney’in kıymetli yine yapılandırma eforlarından etkilenen birinci gruplardan biri olabilir. TechCrunch’ın aldığı notta Iger, şirketin nisan ayında daha büyük işten çıkarma bildirimleri göndereceğini ve etkilenen son çalışanları yaz başlamadan evvel bilgilendireceğini söyledi.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)